Stroomprijs nu
—
laden…
Goedkoopst —
Duurst —
🔥 Gas vandaag — /m³
☀️ Zon vandaag — kWh/kWp
Alle uurprijzen →

Sessy thuisbatterij 2026: review, prijs en capaciteit

Door Wilco Terlouw, uitgever · gepubliceerd 03-05-2026 · bijgewerkt 03-11-2026 · 34 min leestijd
Een Sessy thuisbatterij kost €3.550 voor 5 kWh, €5.500 voor 10 kWh en €9.400 voor de Sessy Plus van 15 kWh, inclusief btw en exclusief installatie (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). De 5 en 10 kWh laden met 2,2 kW en ontladen met 1,7 kW; dat lage ontlaadvermogen is bij die twee de grootste beperking. De Sessy Plus is driefasig en levert volgens Charged 6 kW continu. In ons uurmodel, gerekend met dat vermogen, levert de 10 kWh vanaf 2027 bij een gemiddeld huishouden circa €255 per jaar op, met een vast en met een dynamisch contract: ruim 21 jaar terugverdientijd, ver boven de tien jaar batterijgarantie. De 5 kWh levert bijna evenveel op (€242 per jaar, 14,7 jaar).
Transparantie: dit artikel bevat affiliate-links. Als je via zo'n link iets koopt of afsluit, kunnen wij een commissie ontvangen zonder extra kosten voor jou. Een commissie koopt geen positie of positief oordeel. Bekijk het actuele partneroverzicht en onze rangschikkingsregels · Hoe onze vergelijkingen tot stand komen.
Type beoordeling: specificatieanalyse. DuurzaamThuisLab heeft dit product niet zelf in een proefwoning doorgemeten, tenzij dat hieronder uitdrukkelijk staat. Het oordeel is gebaseerd op fabrikantspecificaties, voorwaarden, publieke gegevens en transparante berekeningen. Lees onze volledige methode.
Inhoudsopgave

Een Sessy kost volgens de webshop van Charged €3.550 voor 5 kWh, €5.500 voor 10 kWh en €9.400 voor de Plus van 15 kWh, inclusief btw en exclusief installatie (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). Daarmee is het geen goedkope batterij, en bij de 5 en 10 kWh zit de belangrijkste beperking niet in de prijs maar in het ontlaadvermogen van 1,7 kW. De Sessy Plus levert volgens Charged 6 kW continu (3-fase, 2 kW per fase). Of de batterij zich terugverdient, hangt vooral af van de aanschafprijs en van je verbruik: zonder warmtepomp of elektrische auto levert 10 kWh in ons uurmodel nauwelijks meer op dan 5 kWh, en een dynamisch contract scheelt dan maar een paar euro per jaar. Hieronder de review op basis van de specificaties en prijzen van Charged.

Wat is het oordeel? Sessy is ontworpen voor de Nederlandse markt en dynamische contracten. In ons uurmodel maakt dat dynamische contract bij een gemiddeld huishouden alleen weinig uit: 10 kWh kwam op €257 per jaar met een dynamisch contract tegen €255 met een vast contract. Het verschil wordt pas groot met een warmtepomp of elektrische auto.

Sterk: Nederlandse fabrikant met support in het Nederlands, geen abonnement en geen commissie op je besparing, eigen omvormer (werkt volgens Charged met elke zonne-omvormer, 1- en 3-fase), LFP-cellen met 6.000+ opgegeven cycli en 10 jaar batterijgarantie.

Zwak: 1,7 kW ontlaadvermogen bij de 5 en 10 kWh, zodat je zware apparaten die tegelijk aanstaan maar voor een deel uit de batterij voedt. Geen V2H en geen standaard noodstroom bij de 5 en 10 kWh (de Plus heeft dat wel, net als 6 kW continu).

Prijs: €3.550 (5 kWh), €5.500 (10 kWh) en €9.400 (Plus 15 kWh), inclusief btw en exclusief installatiekosten; noodstroom-basisinstallatie bij de Plus €1.200. Alle bedragen zijn opgaven van Charged op sessy.nl, gecontroleerd op 28 oktober 2026.

Opbrengst: in ons uurmodel vanaf 1-1-2027, gerekend met het vermogen dat Sessy opgeeft, voor een gemiddeld huishouden met een dynamisch contract circa €242 per jaar bij 5 kWh, €255 bij 10 kWh en €262 bij de Plus van 15 kWh (vast contract: €249, €255 en €256). Dat is een modelberekening met zichtbare aannames, geen meting en geen fabrieksbelofte.

Voor wie: huishoudens met zonnepanelen en een avondverbruik dat binnen 1,7 kW past (5 en 10 kWh), die niet zelf willen tweaken. De 10 kWh en de Plus worden pas interessant met een warmtepomp of elektrische auto. Niet voor wie V2H zoekt; wie noodstroom of meer vermogen wil, kijkt naar de Plus.

Met tien zonnepanelen, een gemiddeld verbruik van 2.580 kWh en een vast contract zonder salderen vanaf 2027 bespaart een thuisbatterij uit deze tabel in ons uurmodel €249 tot €256 per jaar; de simpele terugverdientijd loopt van 14,3 jaar (Sessy 5 kWh) tot 39,1 jaar (Sessy Plus 15 kWh met basisinstallatie); prijzen van de aanbieders, gecontroleerd op 3 november 2026.

Thuisbatterij bij tien zonnepanelen, gemiddeld huishouden (2.580 kWh), zonder salderen vanaf 2027
ThuisbatterijPrijsBesparing per jaar, vast contractTerugverdientijd, vast contractBesparing per jaar, dynamisch contractTerugverdientijd, dynamisch contract
Sessy 5 kWh5 kWh, 2,2 kW laden, 1,7 kW ontladen€3.550excl. installatieincl. btw; gecontroleerd 3-11-2026€24914,3 jaar€24214,7 jaar
Sessy 10 kWh10 kWh, 2,2 kW laden, 1,7 kW ontladen€5.500excl. installatieincl. btw; gecontroleerd 3-11-2026€25521,6 jaar€25521,6 jaar
Sessy Plus 15 kWh15 kWh, 6 kW continu, 3-fase€9.400voorverkoop, excl. installatieincl. btw; gecontroleerd 3-11-2026€25636,7 jaar€26235,9 jaar
Sessy Plus 15 kWh met basisinstallatie15 kWh, 6 kW continu, 3-fase€10.000€9.400 + basisinstallatie €600voorverkoopincl. btw; gecontroleerd 3-11-2026€25639,1 jaar€26238,2 jaar

Zo rekenen we. Besparing per jaar = wat hetzelfde huishouden met de batterij minder betaalt dan zonder, in ons uurmodel DuurzaamThuisLab: 2.580 kWh verbruik per jaar (CBS, gemiddelde woning 2025), gelijkmatig over de dag verdeeld; tien zonnepanelen (4,35 kWp) met de opwek uit ons eigen archief; uurprijzen van september 2025 tot en met augustus 2026; tarieven zoals ze gelden als salderen op 1 januari 2027 stopt. Vast contract: afname €0,268 per kWh, netto terugleververgoeding €0,004 per kWh; de batterij laadt bij zonoverschot en ontlaadt bij tekort. Dynamisch contract: uurprijs plus de voorgestelde energiebelasting 2027 (€0,10648 per kWh incl. btw) plus €0,018 inkoopvergoeding; de batterij stuurt op de prijs en laadt ook uit het net. Retourrendement 90%; bij HomeWizard 80%, omdat HomeWizard zelf 70 tot 85 procent noemt. Geen slijtage. Het vermogen in de tabel is het vermogen waarmee het model rekent. Terugverdientijd = prijs ÷ besparing per jaar, zonder rente, slijtage of prijswijzigingen; vergelijk hem met de garantietermijn van de fabrikant. Prijzen zoals de aanbieder ze publiceert; een prijs die alleen "na teruggave btw" wordt genoemd, rekenen we terug naar incl. btw, omdat je die btw niet zomaar terugkrijgt (Belastingdienst: btw alleen terug te vragen als de batterij met een EMS en een dynamisch energiecontract stroom in- en verkoopt en je niet in de KOR zit). Is een prijs niet meer actueel, dan noemen we geen bedrag en geen terugverdientijd. Modelberekening, geen garantie: met je eigen verbruik en dak komt het anders uit.

Reken met je eigen jaarcijfers of slimme-meterdata uit wat een thuisbatterij jou had opgeleverd → · Check of de prijs per kWh in jouw offerte redelijk is →

Of een Sessy zich terugverdient, hangt vooral af van de aanschafprijs en van je verbruik, niet van de batterij.

Hieronder onze volledige review van de Sessy: wat de specificaties van Charged zeggen, hoe de opbrengst tot stand komt, waar de grenzen van het apparaat liggen (vermogen, noodstroom, V2H) en welke aankoopfouten je kunt vermijden.

Werkwijze: wij beoordelen op fabrieksspecificaties, handleidingen, de opgaven van Charged op sessy.nl en publieke marktdata. Wij meten niet zelf.

Disclosure: wij hebben met Charged (Sessy) geen affiliate- of commissierelatie; wij verwijzen daarom niet door naar de webshop van Sessy. De links naar EcoFlow zijn wél affiliate-links: koop je daar iets, dan ontvangen wij mogelijk een commissie — dat kost jou niets extra en verandert onze beoordeling niet.


💡 Niet zeker over de saldering-stop op 1-1-2027? Lees de Saldering 2027 transitie-planner — vijf strategieën om je situatie op tijd op orde te hebben.

Is Sessy een goede thuisbatterij?

Alleen als de totale prijs inclusief installatie in verhouding staat tot wat de batterij in jouw situatie oplevert. Bij de huidige vendorprijs is dat de moeilijkste horde: €5.500 exclusief installatie tegenover circa €255 modelmatige jaarwaarde (gemiddeld huishouden, vast of dynamisch contract) is een terugverdientijd van ruim 21 jaar, ver buiten de garantietermijn van tien jaar. De 5 kWh komt met €242 op 14,7 jaar.

Waarom dat zo zwaar weegt:

  • Sessy is gebouwd om te handelen op dynamische prijzen, maar dat levert een gemiddeld huishouden weinig op. In ons uurmodel voegde netladen maar €6 tot €7 per jaar toe. Met een warmtepomp of elektrische auto wordt het verschil tussen dynamisch en vast groter (10 kWh met warmtepomp: €370 tegen €332).
  • 1,7 kW ontlaadvermogen is bij de 5 en 10 kWh de harde bovengrens. Vraagt je huis op een moment meer, dan levert de batterij zijn maximum en vult het net aan. Dat kost geen geld, maar het betekent wel dat een deel van je avondverbruik alsnog uit het net komt en dus buiten de besparing valt.
  • Noodstroom is bij de 5 en 10 kWh geen standaardfunctie. Alleen de Sessy Plus heeft volgens Charged noodstroom standaard ingebouwd. Voor de andere modellen schrijft Charged dat Sessy “niet bedoeld [is] voor volledige autonome noodstroomvoorziening” — zie de sectie Sessy en noodstroom hieronder.

Waar Sessy in ons oordeel sterk is: een Nederlandse fabrikant met support in het Nederlands, geen abonnement of commissie op je besparing, een eigen omvormer zodat het merk van je zonnesysteem niet uitmaakt, en LFP-cellen met 6.000+ opgegeven cycli.

Waar het mis kan gaan: een 10 kWh of Plus zonder warmtepomp of elektrische auto, of een verwachting van de terugverdientijd die op fabrieksopbrengsten in plaats van op de eigen situatie is gebaseerd.

Wat kost een Sessy thuisbatterij en hoeveel capaciteit heeft hij?

Een Sessy thuisbatterij is er in drie capaciteiten: 5 kWh voor €3.550, 10 kWh voor €5.500 en de Sessy Plus van 15 kWh voor €9.400, inclusief btw en exclusief installatie. Dat zijn de adviesprijzen op sessy.nl, bij onze laatste controle op 28 oktober 2026 ongewijzigd ten opzichte van 21 augustus 2026. Per kWh is de 10 kWh met circa €550 de voordeligste van de drie.

Alle bedragen hieronder zijn opgaven van Charged op sessy.nl met peildatum 28 oktober 2026 (ongewijzigd ten opzichte van 21 augustus 2026). Dat is bewust één peildatum en niet een jaartal: Charged publiceert geen prijshistorie en geen wijzigingsoverzicht, dus wij kunnen niet onderbouwd zeggen wat er ten opzichte van 2025 in prijs of capaciteit is veranderd. Kom je een oudere prijs of een ander assortiment tegen in een overzicht uit 2025, controleer dan de webshop van Charged zelf — de waarden hieronder zijn wat er op onze peildatum gold, en dat is het enige wat wij kunnen staven.

Wat op die peildatum vaststaat: drie capaciteiten (5, 10 en 15 kWh), 2,2 kW laadvermogen en 1,7 kW ontlaadvermogen bij de 5 en 10 kWh, 6 kW continu bij de driefasige Plus, LFP-cellen en 10 jaar batterijgarantie. De volledige specificatietabel staat verderop onder Sessy thuisbatterij specificaties.

Prijs per capaciteit

Charged verkoopt Sessy in drie maten. De prijzen hieronder komen uit de webshop van Charged zelf (sessy.nl), inclusief btw en exclusief installatiekosten — die worden bij het bestellen apart berekend en zijn afhankelijk van je meterkast en of je een Sessy-partner inschakelt of zelf installeert.

ModelCapaciteitPrijs (incl. btw, excl. installatie)Prijs per kWhNoodstroom
Sessy5 kWh€3.550circa €710Niet standaard
Sessy10 kWh€5.500circa €550Niet standaard
Sessy Plus15 kWh€9.400circa €627Standaard ingebouwd; basisinstallatie noodstroom €1.200

Bron: opgave Charged op sessy.nl, peildatum 21 augustus 2026, opnieuw gecontroleerd op 28 oktober 2026. Prijzen zijn zonder abonnement. Voor de eerste aanvragen van de Sessy Plus in de pre-order noemt Charged 5 jaar extra garantie (t.w.v. €499). Voor capaciteiten boven 15 kWh staat geen kant-en-klare prijs op de site — vraag die op bij Charged of je installateur.

Wat deze tabel laat zien: de 10 kWh is per kWh de goedkoopste stap in het assortiment. Je betaalt circa €550 per kWh tegenover circa €710 bij de 5 kWh — een verschil van ruim 20 procent per kWh. De sprong naar de 15 kWh Sessy Plus is per kWh weer duurder dan de 10 kWh, en met de noodstroom-optie erbij loopt die het snelst op.

Praktische gevolgtrekking: twijfel je tussen 5 en 10 kWh en past het budget, dan is 10 kWh niet alleen ruimer maar ook per kWh voordeliger. Twijfel je tussen 10 en 15 kWh, dan koop je bij de Plus vooral capaciteit en de noodstroom-optie, niet een beter rendement per euro.

Reken de installatie er altijd bij op voordat je met andere merken vergelijkt: bij systemen die installatie in de prijs meenemen, vergelijk je anders appels met peren.

Sessy en noodstroom: wat kan het wel en niet?

Hier citeren we Charged letterlijk. Op de noodstroompagina van sessy.nl staat dat Sessy “niet bedoeld [is] voor volledige autonome noodstroomvoorziening”.

Wat volgens Charged wél kan: de Sessy heeft een 48 V-uitgang. Met een externe omvormer die daarvan 230 V maakt, kun je bij stroomuitval bepaalde apparaten in huis van stroom blijven voorzien, zolang er voldoende energie in de batterij zit. Denk aan een koelkast, modem en verlichting. Charged noemt daarbij een omvormeroplossing van het type Victron.

Wat niet kan: je huis volledig laten doorlopen bij een stroomstoring. In de standaarduitvoering is er geen overschakeling van net naar batterij; met een externe omvormer kan die volgens Charged automatisch of handmatig, maar dan voor een noodstroomgroep met geselecteerde apparaten, niet voor de hele groepenkast.

De uitzondering is de Sessy Plus (15 kWh). Die heeft volgens Charged “noodstroom standaard ingebouwd”; bij het bestellen kies je de installatieoptie “Basisinstallatie noodstroom” (€1.200 incl., tegen €600 voor de gewone basisinstallatie; sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). Hoeveel groepen of apparaten de Plus bij een stroomstoring voedt, staat niet op de site; vraag dat na bij Charged of je installateur.

Onze inschatting: wie noodstroom als hoofdreden voor een thuisbatterij heeft, kijkt bij Sessy naar de Plus. De 5 en 10 kWh zijn arbitrage- en zelfverbruikapparaten waar noodstroom met extra hardware bij te bouwen is. Wie automatische, huisdekkende backup wil, kijkt naar systemen die dat standaard ingebouwd hebben — en betaalt daar ook voor.

Wat je in elk geval vooraf uitzoekt als noodstroom voor jou meeweegt:

  1. Welke groep(en) je gedekt wilt hebben. Koelkast, modem en een paar lampen is een andere vraag dan de vloerverwarmingspomp of een warmtepomp.
  2. Of je installateur de omvormer-oplossing daadwerkelijk levert. Dit is geen plug-and-play-accessoire; het is een aparte installatie met eigen kosten.
  3. Hoeveel uur je nodig hebt. Een gedeeltelijk gevulde 10 kWh-batterij die alleen basisapparaten voedt, komt een eind — maar niet als de accu bij een storing net leeg gehandeld is, en niet boven de 1,7 kW die de batterij kan afgeven.

Wie of wat is Sessy?

Sessy is een product van Charged, gevestigd aan de Wanraaij 4 in Andelst (opgave sessy.nl). Volgens de eigen site werken de bedenkers Twan en Roeland sinds 2016 aan batterijen en lanceerden ze in 2022 een website waarop geïnteresseerden zich konden aanmelden (sessy.nl/over-ons, gecontroleerd 28 oktober 2026). Het is een Nederlandse fabrikant met Nederlandstalige support tijdens kantooruren, en geen rebrand die via een importeur loopt.

De propositie zoals Charged die zelf presenteert:

  • AC-gekoppelde thuisbatterij met ingebouwde omvormer (achter de meter)
  • Werkt volgens Charged met zonne-omvormers van elk merk, 1-fase én 3-fase
  • Stuurt zelfstandig op zonneoverschot en op de prijzen van een dynamisch contract
  • Geen abonnementskosten voor de software
  • Installatie volgens Charged 2 tot 3 uur
  • App voor inzicht en bediening

Verkrijgbaar in 5 kWh en 10 kWh; de Sessy Plus van 15 kWh staat op de site als pre-order. Meerdere units zijn volgens Charged te koppelen voor meer capaciteit (tot zes, twee per fase), maar voor die configuraties staat geen prijs op de site.

Wat zijn de specificaties van de Sessy thuisbatterij?

De Sessy 5 kWh en 10 kWh laden met 2,2 kW, ontladen met 1,7 kW en gebruiken LFP-cellen met volgens Charged 6.000+ cycli. Het retourrendement is 85 procent, de garantie 10 jaar op de batterij en 5 jaar op de omvormer. De volledige opgave van Charged:

SpecificatieSessy 5 kWhSessy 10 kWhSessy Plus 15 kWh
Bruikbare capaciteit5 kWh10 kWh15 kWh (16 kWh bruto)
Aansluiting1- of 3-fase installatie1- of 3-fase installatie3-fase
Vermogen2,2 kW laden, 1,7 kW ontladen2,2 kW laden, 1,7 kW ontladen6 kW continu (2 kW per fase), piek 7,5 kW
Afmetingen (b × d × h)41 × 20 × 67 cm41 × 27 × 78 cm58 × 95 × 38 cm (b × h × d)
Gewicht46 kg96 kgcirca 160 kg
CelchemieLFP (lithium-ijzerfosfaat)LFPLFP
Opgegeven cycli6.000+6.000+6.000
Retourrendement85%85%niet in het datasheet
Standby-verbruik3 W3 Wniet in het datasheet
Bedrijfstemperatuur0 tot 40 °C0 tot 40 °C−10 tot +40 °C, IP65 (buitenopstelling)
Geluidcirca 40 dB nominaalcirca 40 dB nominaalniet in het datasheet
Garantie10 jaar batterij, 5 jaar omvormer10 jaar batterij, 5 jaar omvormer10 + 5 jaar (datasheet)

Bron: specificatiepagina sessy.nl (5 en 10 kWh) en het Sessy Plus-datasheet van 14 september 2026, gecontroleerd op 28 oktober 2026. Wij hebben deze waarden niet zelf nagemeten.

Twee getallen uit deze tabel verdienen extra aandacht, omdat ze in veel vergelijkingen ontbreken:

  • Retourrendement 85%. Van elke 100 kWh die je inlaadt, komt er 85 kWh weer uit. In ons rekenmodel gaan we uit van 90 procent; dat is onze modelaanname. Met de 85 procent van Charged valt de opbrengst dus iets lager uit dan het model laat zien.
  • Circa 40 dB nominaal. Dat is hoorbaar in een stille bijkeuken of hal — het is geen fluisterstil apparaat. Plaats hem in een garage, schuur of technische ruimte, niet naast een slaapkamerwand.

Hoe Sessy zijn opbrengst haalt

Sessy verdient op twee manieren, en het is belangrijk die te scheiden omdat ze verschillend gevoelig zijn voor je situatie:

  1. Zonneverschuiving. Zonneoverschot opslaan in plaats van terugleveren. Deze post wordt de grootste zodra de saldering op 1-1-2027 volledig stopt: elke zelf verbruikte kWh spaart dan de volle leveringsprijs uit in plaats van de veel lagere terugleververgoeding.
  2. Netarbitrage. Laden wanneer de stroomprijs laag is, ontladen wanneer hij hoog is. Dit werkt alleen op een dynamisch contract en de opbrengst is direct gekoppeld aan de dagelijkse prijsspreiding. In ons uurmodel is het naast zonnepanelen de kleine post: bij een gemiddeld huishouden €6 tot €7 per jaar. Zonder panelen is het de enige post, en dan haalt de batterij er €141 (5 kWh) tot €174 (10 kWh) per jaar mee.

Hoe de sturing eruitziet

De sturing komt neer op een dagschema dat er ongeveer zo uit kan zien:

  • nacht: laden als de prijs dan laag is (in 2025 viel het goedkoopste uur op 24% van de dagen tussen 0 en 6 uur; eigen berekening op EPEX-uurprijzen)
  • ochtendpiek van het huishouden: ontladen naar het verbruik
  • midden op de dag (zonneoverschot, en in 2025 op 61% van de dagen het goedkoopste uur tussen 12 en 15 uur): bijladen uit eigen productie of goedkoop van het net
  • avondpiek (hoogste tarieven van de dag): actief ontladen
  • late avond: reserve aanhouden

De exacte uren verschuiven per dag met de day-ahead-prijzen (sinds 1 oktober 2025 per kwartier vastgesteld); welke uren op een gegeven dag het goedkoopst zijn, zie je in onze stroomprijzen per uur en in het patroon op wanneer is stroom het goedkoopst.

Wat de opbrengst bepaalt

Drie dingen, in deze volgorde van belang:

De aanschafprijs. Dit is bij een thuisbatterij de dominante factor. De jaarwaarde verschilt in ons model nauwelijks tussen merken, en bij een gemiddeld huishouden zelfs nauwelijks tussen 5 en 15 kWh; de prijs per kWh wel: in de vergelijking verderop van circa €283 (EcoFlow-bundel, 3-11-2026) tot €710 (Sessy 5 kWh).

De prijsspreiding is bepalend voor de arbitrage, en die is seizoensgebonden. Op een dag met veel volatiliteit, bijvoorbeeld met negatieve middagprijzen, verdient een batterij aanzienlijk meer dan op een rustige dag. Op vlakke dagen valt de arbitrage vrijwel stil. Dat betekent ook dat je een goede maand nooit mag extrapoleren naar een jaar.

In de winter is er weinig zon. Bij bewolkte dagen levert zonnelading nauwelijks iets; alleen netladen met een dynamisch contract kan de batterij dan vullen. Dat levert weinig op: in 2025 was het verschil tussen de drie duurste en de drie goedkoopste uren van de dag gemiddeld €0,13 per kWh (eigen berekening), en daar gaan nog omzetverliezen af. Over het hele jaar voegde netladen in ons uurmodel bij een gemiddeld huishouden maar €6 tot €7 toe.

Wat zijn de ervaringen met de Sessy en hoe betrouwbaar is hij?

Over de betrouwbaarheid van de Sessy zijn vooral de voorwaarden van Charged hard: 10 jaar garantie op de batterij, 5 jaar op de ingebouwde omvormer en LFP-cellen met 6.000+ opgegeven cycli. Wij kennen geen onafhankelijke langetermijnmeting aan de Sessy. De beperkingen die je bij deze batterij kunt verwachten, volgen uit de specificaties: 1,7 kW ontlaadvermogen bij de 5 en 10 kWh en circa €550 per kWh.

Eerst wat wij niet hebben, want dat bepaalt wat de rest van deze paragraaf waard is: wij hebben geen eigen Sessy in gebruik, geen klantpanel en geen verzameling geverifieerde gebruikersreviews. Wij publiceren daarom geen beoordelingscijfer, geen aantal ervaringen en geen citaten van kopers. Wat wij wél doen, staat in de werkwijze bovenaan dit artikel: beoordelen op fabrieksspecificaties, garantievoorwaarden, software en prijsstelling, met de bron en de peildatum erbij.

Op die basis is er over betrouwbaarheid meer te zeggen dan op basis van een sterrengemiddelde, omdat het over voorwaarden gaat die je zwart-op-wit kunt nalezen:

  • Garantie als harde ondergrens. Charged geeft 10 jaar op de batterij en 5 jaar op de omvormer (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). Dat verschil is het belangrijkste betrouwbaarheidssignaal in de specificaties: het onderdeel dat dagelijks het meeste werk doet, heeft de kortste dekking. Reken bij je aankoopbeslissing met die vijf jaar, niet met de tien.
  • Celchemie en cycli. LFP met 6.000+ opgegeven cycli. In ons uurmodel maakt een batterij bij een gemiddeld huishouden ruwweg 100 (10 kWh) tot 190 (5 kWh) volle cycli per jaar; dan is niet het aantal cycli de bindende grens maar de garantietermijn.
  • Leverancierrisico. Charged is een Nederlandse fabrikant met Nederlandstalige support en zonder abonnement — geen importeursketen tussen jou en de garantie. Daar staat tegenover dat het een relatief jonge partij is; een onafhankelijke langetermijnmeting aan dit product kennen wij niet.
  • Software en updates. Charged brengt firmware-updates uit via de portal en publiceert de releases op sessy.nl/firmware-updates. Sessy heeft volgens Charged een open API en integreert met Homey en Home Assistant (sessy.nl/specificaties). Controleer vóór aanschaf welke functies de API op dat moment biedt.
  • Wat de fabrikant zelf niet belooft. Charged publiceert geen opbrengstgarantie en schrijft expliciet dat de Sessy niet bedoeld is voor volledige autonome noodstroomvoorziening. Dat is een grens in het ontwerp van de 5 en 10 kWh.

Kom je online ervaringen tegen, weeg ze dan op één punt: gaat het over de hardware of over de rekensom? De beperkingen die uit de specificaties zelf volgen, zijn het ontlaadvermogen van 1,7 kW (5 en 10 kWh) en de prijs per kWh. Die twee staan hieronder uitgewerkt.

Wat zijn de voor- en nadelen van de Sessy thuisbatterij?

De voordelen van de Sessy zitten in onafhankelijkheid en support: een Nederlandse fabrikant, geen abonnement en een eigen omvormer die met elk merk zonne-omvormer werkt. De nadelen zitten in vermogen en prijs: 1,7 kW ontladen en geen standaard noodstroom bij de 5 en 10 kWh (de Plus heeft beide beter), geen V2H en circa €550 per kWh bij de 10 kWh. Hieronder de uitwerking, gebaseerd op de specificaties, de voorwaarden en onze modelberekening.

Voordelen Sessy

1. Specifiek voor de NL-markt

Nederlandse fabrikant, Nederlandstalige support tijdens kantooruren, en volgens Charged werkt Sessy met elk contract (vast, variabel of dynamisch) van elke leverancier; handelen op de onbalansmarkt kan volgens Charged momenteel via één leverancier (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). Welke integraties precies zonder configuratie werken, verandert met firmware-updates — check dat bij Charged voor jouw leverancier in plaats van op een lijstje in een review te vertrouwen.

2. Eigen omvormer, merkonafhankelijk

Elke Sessy heeft een ingebouwde AC-omvormer. Dat betekent dat het merk van je bestaande zonne-omvormer niet uitmaakt en dat je bij een batterij-uitbreiding niet je hele zonnesysteem hoeft aan te passen. Voor woningen met een omvormer die geen batterijoptie heeft, is dit het beslissende voordeel.

3. Geen abonnement

Je koopt het apparaat, je houdt de volledige besparing. Er is geen maandbedrag voor de software en geen deling van de opbrengst, zoals bij aanbieders die een batterij in lease of met opbrengstdeling aanbieden.

4. LFP-chemie

Sessy gebruikt lithium-ijzerfosfaat (LFP) met volgens Charged 6.000+ cycli. Wij doen geen uitspraken over brandveiligheid in absolute termen; dat is een zaak voor de fabrikant, de norm en je verzekeraar.

5. Garantie 10 jaar op de batterij

Volgens sessy.nl 10 jaar op de batterij en 5 jaar op de ingebouwde omvormer, met na 10 jaar of 6.000 laadcycli minimaal 60% van de nominale capaciteit. Let op dat verschil: de omvormer is het onderdeel met de kortste garantietermijn en tegelijk het onderdeel dat het meeste werk doet.

Nadelen Sessy

1. Laag ontlaadvermogen

1,7 kW ontladen (en 2,2 kW laden) is het belangrijkste bezwaar tegen de 5 en 10 kWh. Vraagt je huis op een moment meer, bijvoorbeeld als kookplaat en warmtepomp tegelijk draaien, dan levert Sessy 1,7 kW en komt de rest uit het net. Dat kost je geen geld, maar het beperkt hoeveel van je avondverbruik je daadwerkelijk uit de batterij kunt halen — en dus de opbrengst.

Ook aan de laadkant is 2,2 kW een grens: bij een zonoverschot van meer dan 2,2 kW gaat het meerdere alsnog het net op. De Sessy Plus heeft met 6 kW continu (driefasig) die grens niet in deze mate.

2. Beperkte noodstroom

Voor de 5 en 10 kWh schrijft Charged zelf dat Sessy niet bedoeld is voor volledige autonome noodstroomvoorziening; met een externe omvormer is een noodvoorziening voor geselecteerde apparaten te bouwen. De Sessy Plus heeft noodstroom volgens Charged standaard ingebouwd, met een installatieoptie noodstroom van €1.200. Wie automatische, huisdekkende back-up wil, komt uit bij systemen die dat standaard hebben.

3. Geen V2H (vehicle-to-home)

Voor wie een EV heeft en de auto-batterij als opslag wil benutten, biedt Sessy geen ondersteuning.

4. Prijs per kWh

Circa €550 per kWh bij de 10 kWh, exclusief installatie, is voor een AC-gekoppelde batterij van dit vermogen geen scherpe prijs. Plug-in systemen zitten op ongeveer de helft daarvan: de EcoFlow STREAM AC 5000 met uitbreidingsaccu kost circa €283 per kWh (nl.ecoflow.com, 3 november 2026); zie de vergelijking hieronder.

Sessy 5 kWh vs 10 kWh vs Plus 15 kWh — welke kies je?

Het is een dimensioneringsvraag, en het antwoord volgt uit je avondverbruik en je zonneoverschot, niet uit je jaarverbruik alleen.

Kies 5 kWh als:

  • Zonneoverschot onder circa 1.800 kWh per jaar
  • Avondverbruik dat je met circa 5 kWh kunt dekken
  • Geen warmtepomp of EV
  • Je het laagste instapbedrag wil

Kies 10 kWh als:

  • Warmtepomp of EV, dus een groter avond- en nachtverbruik (zonder die twee leverde 10 kWh in ons uurmodel nauwelijks meer op dan 5 kWh)
  • Zonneoverschot 1.800-3.500 kWh per jaar, en genoeg avond- en nachtverbruik om dat kwijt te raken
  • Je de laagste prijs per kWh binnen het assortiment wil

Kies Plus 15 kWh als:

  • Zonneoverschot boven 3.500 kWh per jaar, met een warmtepomp of elektrische auto die het ’s avonds en ’s nachts opmaakt
  • Noodstroom voor een deel van de woning meeweegt (reken dan de basisinstallatie noodstroom van €1.200 mee)
  • Je meer vermogen wilt: de Plus levert 6 kW continu en vraagt een 3-fase-aansluiting

Vuistregel die hieruit volgt: reken je avondverbruik (van ongeveer 17:00 tot 23:00) uit je jaarafrekening of P1-uitlezing. Zit dat structureel boven de 4 kWh, dan loopt een 5 kWh-batterij op een winterse dag leeg vóór de piek voorbij is. Houd er tegelijk rekening mee dat één 5 of 10 kWh-unit per uur niet meer dan 1,7 kWh kan afgeven: een piek van 3 kW dek je met één unit dus nooit volledig. Sessy schrijft dat je meerdere Sessy’s kunt laten samenwerken (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026); elke unit heeft een eigen ontlaadvermogen van 1,7 kW. De Plus levert 6 kW continu (3-fase).

Sessy vs concurrentie — vergelijking

EigenschapSessy 10 kWhEcoFlow STREAM AC 5000 + uitbreidingsaccu (circa 10 kWh)Tesla Powerwall 3Huawei Luna 2000 (10 kWh)
Prijs incl. btw, excl. installatie€5.500 (sessy.nl)€2.848 (actieprijs, nl.ecoflow.com)geen gepubliceerde prijsconsumentenprijs niet publiek
Capaciteit (kWh)10circa 1013,510
Ontlaadvermogen1,7 kW800 W via stopcontact; netgekoppeld tot 3.000 W (opgave EcoFlow, begrensd op wat lokaal is toegestaan)Powerwall 3P (driefasig): max. 15,4 kW met voldoende zonne-energie, anders max. 11,5 kW (tesla.com)5 kW
CelchemieLFPLFPniet gepubliceerdLFP
Backup automatischNiet standaard; met externe omvormer (bijv. Victron) mogelijk, voor een beperkte groepJa, via het stopcontact op het apparaatJaNavragen bij de installateur
Garantie10 jaar batterij10 jaar (fabrikantopgave)10 jaarNavragen bij de installateur
NL-supportJa, NL-fabrikantVia nl.ecoflow.comVia dealerVia dealer
Merkonafhankelijke omvormerJa (ingebouwd)Ja (plug-in)Geïntegreerde PV-omvormer; AC-koppeling navragenNee (Huawei-systeem)

Prijzen en specificaties: vendorpagina’s en datasheets, gecontroleerd op 25 en 28 oktober 2026. Huawei publiceert geen consumentenprijzen voor de Luna 2000 en voor de Powerwall 3 vonden wij geen prijs die wij kunnen citeren; wat je betaalt hangt af van je installateur. Wij hebben geen van deze systemen zelf getest.

Sessy wint op: NL-fabrikant en -support, merkonafhankelijkheid, geen abonnement. Sessy verliest op: ontlaadvermogen (5 en 10 kWh), prijs per kWh, standaard noodstroom (5 en 10 kWh), V2H.

De belangrijkste conclusie uit deze tabel is niet welk merk “het beste” is, maar hoe groot het prijsverschil is tussen een plug-in systeem en een vast ingebouwd systeem bij vergelijkbare capaciteit. Bij een gelijke modelmatige jaarwaarde bepaalt dat verschil de terugverdientijd vrijwel volledig.

Bekijk de EcoFlow STREAM-serie (affiliate) →

Voor wie is Sessy slim?

✅ Goede match:

  • Huishouden met zonnepanelen (een dynamisch contract loont vooral met een warmtepomp of elektrische auto)
  • Bestaande zonne-omvormer van een merk zonder eigen batterijoptie
  • Avondverbruik dat grotendeels binnen 1,7 kW past (of een 3-fase-aansluiting voor de Plus)
  • Voorkeur voor “set and forget” en Nederlandstalige support

❌ Slechte match:

  • Wie V2H wil
  • Huishouden met hoge, gelijktijdige pieken zonder 3-fase-aansluiting (de 5 en 10 kWh leveren 1,7 kW)
  • Wie de hele woning automatisch op noodstroom wil laten doorlopen
  • Wie primeert op de laagste terugverdientijd — dan is een plug-in systeem rekenkundig sterker

Concrete jaarberekening: wat een Sessy oplevert

Hieronder de uitkomst van het rekenmodel dat wij site-breed gebruiken. Het is een modelberekening met expliciete aannames, geen meting en geen prognose. De volledige onderbouwing en de formule staan in de vergelijking van thuisbatterijen van 10 kWh.

Aannames (sitebreed uurmodel op ons eigen uurprijs- en zonarchief (september 2025 tot en met augustus 2026), stand 31 oktober 2026):

  • Gemiddeld huishouden: 2.580 kWh verbruik, tien zonnepanelen (4,35 kWp), uurprijzen en zonopwek per uur van september 2025 tot en met augustus 2026
  • Vast contract: afname €0,268 per kWh vanaf 2027 (kaal jaargemiddelde €0,1172 + voorgestelde energiebelasting 2027 €0,10648 + €0,044 opslag) en een netto terugleververgoeding van €0,004 per kWh (vergoeding min terugleverkosten; mediaan van wat leveranciers op 31 oktober 2026 voor 2027 publiceerden, bandbreedte circa 0,25 tot 2 cent, Milieu Centraal rekent met 1,25 cent; zie terugleververgoeding 2027 per leverancier). De batterij staat op zelfverbruik
  • Dynamisch contract: uurprijs plus energiebelasting en opslag; de batterij stuurt op prijs (48 uur vooruit) en mag goedkoop van het net laden
  • Retourrendement 90% (Charged geeft zelf 85 procent op; daarmee valt de uitkomst iets lager uit)
  • Vermogen: in de tabel hieronder het vermogen dat Sessy opgeeft, 2,2 kW laden en 1,7 kW ontladen bij de 5 en 10 kWh en 6 kW continu bij de Plus. Het algemene model voor andere merken rekent met 2,5 kW (5 kWh), 3,5 kW (10 kWh) en 3 kW (15 kWh)
  • Saldering stopt volledig op 1 januari 2027; er is geen afbouwpad
ModelPrijs excl. installatieModelmatige jaarwaarde vanaf 2027, vast / dynamischTerugverdientijd, vast / dynamisch
Sessy 5 kWh€3.550€249 / €24214,3 / 14,7 jaar
Sessy 10 kWh€5.500€255 / €25521,6 / 21,6 jaar
Sessy Plus 15 kWh€9.400€256 / €26236,7 / 35,9 jaar

Som: prijs ÷ jaarwaarde, bijvoorbeeld €5.500 ÷ €255 = 21,6 jaar. Zonder installatiekosten.

Waarom 10 en 15 kWh nauwelijks meer opleveren dan 5 kWh: een gemiddeld huishouden heeft niet meer zonoverschot en avondverbruik om te verschuiven, dus de extra kWh blijven meestal leeg. Dat verandert met een warmtepomp of elektrische auto. Met een warmtepomp kwam het model op €275 / €332 / €336 per jaar (5 / 10 / 15 kWh, vast) en €305 / €370 / €380 (dynamisch); met warmtepomp en auto op €292 / €495 / €539 (vast) en €391 / €626 / €692 (dynamisch). Die bedragen gelden voor het algemene model. Met het vermogen van Sessy komt een Sessy 10 kWh bij een huishouden met warmtepomp en een dynamisch contract op €366 per jaar en verdient zich in €5.500 ÷ €366 = 15,0 jaar terug; een Sessy Plus (6 kW) bij warmtepomp en auto komt op €702 en verdient zich in €9.400 ÷ €702 = 13,4 jaar terug. Bij de 5 en 10 kWh beperkt het ontlaadvermogen van 1,7 kW in de praktijk hoeveel van je avondverbruik uit de batterij komt.

Wat hier staat, en wat er niet staat. Er staat niet dat een Sessy zich niet terugverdient. Er staat dat de terugverdientijd bij de huidige vendorprijs voor een gemiddeld huishouden buiten de garantietermijn van tien jaar valt: om binnen die tien jaar te sluiten mag de totale investering inclusief installatie niet boven circa €2.420 (5 kWh), €2.570 (10 kWh) of €2.610 (15 kWh) uitkomen, gerekend met een dynamisch contract. Dat lukt met deze prijzen niet.

Drie dingen die de uitkomst kunnen verbeteren: een warmtepomp of elektrische auto die het avondverbruik verhoogt, een terugleververgoeding die laag blijft (hoe lager die is, hoe waardevoller verschuiven wordt), en een lagere aanschafprijs. Drie dingen die hem verslechteren: een grotere batterij dan je verbruik vraagt, installatiekosten die bovenop de vendorprijs komen, en een avondverbruik dat door de 1,7 kW-grens van de 5 en 10 kWh niet volledig uit de batterij kan komen.

Onze conclusie: koop een Sessy om de merkonafhankelijkheid, de Nederlandse support en het gemak — niet omdat het rekenkundig het snelst terugverdiende systeem is. Dat is het bij deze prijzen niet.

Saldering stopt op 1-1-2027: wat dat voor een batterij betekent

Per 1 januari 2027 stopt de salderingsregeling volledig. Er is geen afbouwpad: het wetsvoorstel met een stapsgewijze afbouw is verworpen. Vanaf die datum wordt de stroom die je teruglevert niet meer verrekend met de stroom die je afneemt.

Concreet, met onze aannames: lever je zonder batterij 3.000 kWh per jaar terug, dan is die stroom onder saldering circa €0,26 per kWh waard (€780). Vanaf 2027, bij een aangenomen netto terugleververgoeding van €0,004 (vergoeding min terugleverkosten), is dat €12. Verschil: circa €768 per jaar, puur door de regelwijziging.

Een batterij vangt daar een deel van op — niet alles. In ons uurmodel verschuift een batterij bij een gemiddeld huishouden (2.580 kWh, tien panelen) circa 950 tot 970 kWh per jaar naar eigen verbruik, of het nu 5 of 10 kWh is (teruggerekend uit de jaarwaarde: €255 ÷ (€0,268 − €0,004 ÷ 0,9) = 968 kWh bij 10 kWh). Dat is ongeveer een derde van 3.000 kWh teruglevering: de rest van je overschot valt buiten je avond- en nachtverbruik of buiten het laadvermogen van 2,2 kW.

Dat maakt de rekensom voor huishoudens met veel teruglevering wel gunstiger dan voor huishoudens met weinig overschot. Zoek daarom eerst je jaarlijkse teruglevering op in je jaarafrekening voordat je een batterij overweegt.

Sessy en een EV: wat werkt, wat niet

Duidelijk zijn over de beperking: Sessy heeft geen V2H-ondersteuning (vehicle-to-home). Je autobatterij kan de Sessy niet voeden en omgekeerd.

Wat wel werkt, is de combinatie van een batterij en een slimme laadpaal op hetzelfde dynamische contract:

  1. Sessy laadt op de goedkope uren of kwartieren
  2. Sessy ontlaadt naar het huishoudelijk verbruik in de piek
  3. De EV laadt afzonderlijk via een laadpaal die op dezelfde dynamische prijzen stuurt

Hoeveel het EV-deel extra oplevert, reken je uit met je jaarkilometers maal het verbruik per kilometer uit de specificaties van je auto, maal het verschil tussen je gemiddelde tarief en het tarief op de goedkope uren. Let op: dat voordeel komt van de laadpaal, niet van de batterij.

Sessy met warmtepomp: let op het vermogen

Werkt Sessy met een warmtepomp?

Antwoord: ja, maar bij de 5 en 10 kWh slechts gedeeltelijk. Die ontladen maximaal 1,7 kW. Wat je warmtepomp opneemt, staat in het datasheet van je eigen toestel; vraagt die samen met je andere verbruik meer dan 1,7 kW, dan vult het net aan.

Een concreet voorbeeld van die grens: een warmtepomp die 1,8 kW trekt plus twee inductiepitten op 3,2 kW komt op 5 kW. Sessy levert daarvan 1,7 kW en het net vult 3,3 kW aan. Dat kost je de besparing niet — je verbruikt nog steeds wat er in de batterij zat — maar het betekent wel dat je een groot deel van je piekverbruik uit het net haalt en dus tegen de prijs van dat moment.

Wil je een warmtepomp, inductie en een EV grotendeels op batterijvermogen laten lopen, dan heb je een systeem met een aanzienlijk hoger ontlaadvermogen nodig, zoals de driefasige Sessy Plus (6 kW continu).

Levensduur en degradatie: wat verwacht je na 10 jaar?

Sessy gebruikt LFP-cellen (lithium-ijzerfosfaat), de gangbare chemie voor thuisopslag.

Levensduurspecificaties volgens Charged (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026):

  • Opgegeven cycli: 6.000+
  • Garantie: 10 jaar op de batterij, 5 jaar op de omvormer (minimaal 60% na 10 jaar of 6.000 laadcycli)

In ons uurmodel maakt een batterij bij een gemiddeld huishouden ruwweg 100 (10 kWh) tot 190 (5 kWh) volle cycli per jaar; dan is 6.000 cycli op papier meer dan 30 jaar. De garantietermijn is dan de bindende grens, niet het aantal cycli.

Wij kennen geen onafhankelijke langetermijnmeting aan de Sessy. Reken daarom met de garantiewaarde, niet met een optimistischer scenario.

Wat betekent dat in de praktijk? Charged garandeert na tien jaar of 6.000 cycli minimaal 60% van de nominale capaciteit, bij de 10 kWh dus minimaal 6 kWh. Omdat 5 kWh in ons uurmodel bij een gemiddeld huishouden bijna evenveel oplevert als 10 kWh, kost dat capaciteitsverlies de 10 kWh weinig jaarwaarde; bij de 5 kWh, die dan op 3 kWh uitkomt, waarschijnlijk wel (het model heeft geen kolom van 3 kWh).

Na jaar 10 vervalt de garantie op de batterij, en na jaar 5 die op de omvormer. De batterij zal daarna doorgaans nog functioneren, maar hoe lang precies en met welke restcapaciteit is voor dit model niet vast te stellen. Neem restwaarde na jaar 10 daarom niet mee in je terugverdienberekening.

Hoe wordt een Sessy thuisbatterij geïnstalleerd?

Een Sessy wordt aangesloten op de groep van je zonne-omvormer, wat Charged de aanbevolen methode noemt, of op een eigen groep; de bijgeleverde energiemonitor komt in de meterkast. De plek kan ook een zolder, schuur of garage zijn, zolang de temperatuur tussen 0 en 40 °C blijft: een garage die in de winter onder nul zakt, is ongeschikt. Charged rekent 2 tot 3 uur als de batterij op een bestaande groep kan (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). De installatiekosten zitten niet in de webshopprijs en hangen af van je meterkast en van de vraag of je een Sessy-partner inschakelt.

Kijk eerst naar de meterkast: aanpassingen daar vallen buiten de webshopprijs.

  1. Groepenkast. Kan de Sessy niet op de groep van de omvormer, dan komt hij op een eigen groep met de juiste beveiliging; welke, bepaalt je installateur op basis van de bestaande kast. Vraag vooraf uit of uitbreiden of vervangen nodig is, want het bedrag valt buiten de vendorprijs.

  2. 1-fase of 3-fase. Volgens Charged werkt de Sessy op zowel 1-fase- als 3-fase-installaties. Bij 3-fase bepaalt de installateur op welke fase de batterij komt en hoe de meting wordt uitgelezen.

  3. Ruimte en plaatsing. 41 × 27 × 78 cm en 96 kg bij de 10 kWh — dat is een gewicht dat een geschikte wand of vloer vraagt. Geluid circa 40 dB nominaal: garage, schuur, bijkeuken of technische ruimte, niet tegen een slaapkamerwand.

  4. Temperatuur. Volgens de specificaties 0 tot 40 °C. Dat is een strakker bereik dan bij veel andere batterijen: in een ongeïsoleerde garage die in de winter onder nul zakt, valt de batterij buiten zijn bedrijfsbereik. Plaats hem in een ruimte die boven het vriespunt blijft.

Installatietijd: Charged geeft 2 tot 3 uur op voor een standaardsituatie. Aanpassingen aan de meterkast komen daar bovenop.

Veelgemaakte fouten bij de Sessy-aankoop

Fout 1: een grotere batterij kopen dan je verbruik vraagt. Zonder warmtepomp of elektrische auto levert 10 kWh in ons uurmodel nauwelijks meer op dan 5 kWh: €257 tegen €242 per jaar met een dynamisch contract, €255 tegen €249 met een vast contract. De Sessy 10 kWh kost €1.950 meer dan de 5 kWh. Ook het dynamische contract maakt bij een gemiddeld huishouden maar een paar euro verschil; met een warmtepomp of elektrische auto wel meer.

Fout 2: de installatiekosten niet vooraf opvragen. De prijzen op sessy.nl zijn exclusief installatie: die kosten worden bij het bestellen apart berekend en zijn afhankelijk van je situatie en van de vraag of je een Sessy-partner inschakelt of zelf installeert. Zonder dat bedrag kun je niet met andere merken vergelijken en kun je de terugverdientijd niet uitrekenen.

Fout 3: op capaciteit letten en het vermogen vergeten. Bij een ontlaadvermogen van 1,7 kW is de vraag niet alleen hoeveel kWh je kwijt kunt, maar ook hoe snel. Een huishouden met een avondpiek boven 1,7 kW haalt een deel van dat verbruik altijd uit het net, ook met een volle 10 kWh.

Fout 4: rekenen met een fabrieks- of reviewopbrengst in plaats van met je eigen data. Haal je eigen teruglevering en je eigen avondverbruik uit je jaarafrekening of P1-uitlezing en reken het model hierboven door met díe getallen. Elke andere opbrengstclaim gaat over een ander huishouden dan het jouwe.

App en integraties

Sessy stuurt zichzelf aan in de modi die Charged beschrijft, zoals de dynamische modus. Voor wie zelf wil integreren heeft Sessy volgens Charged een open API en een koppeling met Homey en Home Assistant (sessy.nl/specificaties). Wil je vergaande eigen automatisering, controleer dan vóór aanschaf bij Charged wat de API op dat moment toestaat.


Onze aanbeveling

  1. Gemiddeld huishouden zonder warmtepomp of elektrische auto: de Sessy 5 kWh. Per kWh is hij de duurste stap, maar in ons uurmodel levert hij bijna evenveel op als de 10 kWh: €242 tot €249 per jaar, een terugverdientijd van 14,3 tot 14,7 jaar, dus buiten de garantietermijn.

  2. Met een warmtepomp of elektrische auto, een bestaande zonne-omvormer zonder batterijoptie en een avondverbruik binnen 1,7 kW: de Sessy 10 kWh: €5.500 exclusief installatie, prijs per kWh het laagst van de drie modellen. Met een warmtepomp kwam 10 kWh in ons model op €332 (vast) tot €370 (dynamisch) per jaar, een terugverdientijd van 16,6 tot 14,9 jaar.

  3. Wie primair op rendement kiest: vergelijk eerst met een plug-in systeem. Bij vergelijkbare capaciteit is de aanschafprijs daar ongeveer de helft (circa €283 tegen €550 per kWh), en de aanschafprijs bepaalt de terugverdientijd bijna volledig.

Dynamisch contract: met een warmtepomp of elektrische auto loont het in ons uurmodel (10 kWh: €38 per jaar meer dan vast met een warmtepomp, €131 meer met warmtepomp en auto). Bij een gemiddeld huishouden zonder die twee scheelt het maar een paar euro per jaar.

Vergelijk dynamische contracten →


Conclusie

Sessy is een degelijke Nederlandse thuisbatterij met twee echte onderscheidende eigenschappen: een ingebouwde omvormer die het merk van je zonnesysteem irrelevant maakt, en een fabrikant met Nederlandstalige support en zonder abonnement. Daar staat bij de 5 en 10 kWh een laag ontlaadvermogen van 1,7 kW tegenover (de driefasige Plus levert 6 kW continu), en een prijs per kWh die in ons uurmodel bij een gemiddeld huishouden op een terugverdientijd van ruim 14 jaar (5 kWh) tot ruim 21 jaar (10 kWh) uitkomt — buiten de garantietermijn. Met een warmtepomp of elektrische auto wordt de 10 kWh of de Plus interessanter.

Wie V2H zoekt, moet elders kijken; wie noodstroom of hoog vermogen zoekt, kijkt naar de Plus of naar andere systemen. Wie puur op rendement kiest, komt uit bij een plug-in systeem. Wie merkonafhankelijkheid, gemak en Nederlandse support boven de laagste terugverdientijd stelt, koopt met de Sessy een product waarvan prijs, specificaties en garantievoorwaarden vooraf na te lezen zijn.

Heb je vragen over Sessy of jouw specifieke situatie? Mail ons via info@duurzaamthuislab.nl.


Gerelateerde artikelen


Externe bron: RVO — ISDE voor woningeigenaren — het officiële overzicht van welke maatregelen de ISDE wel en niet dekt (thuisbatterijen, zonnepanelen en laadpalen vallen er niet onder).

Producten en aanbieders bij dit onderwerp

Dit blok is een overzicht van relevante productlinks, geen automatische ranglijst. Lees de argumentatie in het artikel voordat je kiest.

1. Sessy 5 kWh
Vanaf €3550
2. Sessy 10 kWh
Vanaf €5500
3. Sessy Plus 15 kWh
Vanaf €9400
SessythuisbatterijChargedNederlandse thuisbatterijreview

Veelgestelde Vragen

Wat is Sessy?
Sessy is een thuisbatterij van het Nederlandse bedrijf Charged, gevestigd in Andelst. Het is een AC-gekoppelde batterij met eigen omvormer, verkrijgbaar in 5 kWh, 10 kWh en als Sessy Plus van 15 kWh. De batterij stuurt zelf op zonneoverschot en op de prijzen van een dynamisch contract.
Wat kost Sessy in 2026?
Volgens de webshop van Charged kost de Sessy 5 kWh €3.550 en de 10 kWh €5.500, inclusief btw en exclusief installatiekosten (opgave sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). De Sessy Plus van 15 kWh staat op €9.400; de installatieoptie basisinstallatie noodstroom kost daar €1.200 (de gewone basisinstallatie €600). Installatiekosten worden bij het bestellen apart berekend.
Werkt Sessy zonder zonnepanelen?
Ja. Zonder panelen blijft alleen prijsarbitrage over: laden als de stroomprijs laag is, ontladen als die hoog is. Daarvoor heb je een dynamisch contract en een slimme meter nodig. In ons uurmodel levert alleen arbitrage met een dynamisch contract circa €141 (5 kWh) tot €174 (10 kWh) per jaar op. Met zonnepanelen erbij komt het verschuiven van zonneoverschot erbovenop, en dat is dan de grootste post.
Hoeveel levert een Sessy per jaar op?
In ons eigen uurmodel — met zichtbare aannames, geen meting en geen belofte — is een batterij vanaf 1-1-2027 voor een gemiddeld huishouden (2.580 kWh, tien zonnepanelen) met een dynamisch contract circa €242 per jaar waard bij 5 kWh, €257 bij 10 kWh en €261 bij 15 kWh; met een vast contract €249, €255 en €256. Meer capaciteit levert dus pas meer op met een warmtepomp of elektrische auto. Dat algemene model rekent met 2,5 tot 3,5 kW ontlaadvermogen. Met het vermogen dat Sessy zelf opgeeft (2,2 kW laden en 1,7 kW ontladen bij 5 en 10 kWh, 6 kW continu bij de Plus) wordt het met een dynamisch contract €242 (5 kWh), €255 (10 kWh) en €262 (Plus); met een vast contract verandert er niets. Charged zelf publiceert geen opbrengstgarantie.
Hoe groot is een Sessy?
Volgens de specificatiepagina van Charged (gecontroleerd 28 oktober 2026): 5 kWh is 41 × 20 × 67 cm en 46 kg, 10 kWh is 41 × 27 × 78 cm en 96 kg, met een bedrijfstemperatuur van 0 tot 40 °C. De Sessy Plus is volgens het datasheet 58 × 95 × 38 cm, circa 160 kg, IP65 en geschikt voor buitenopstelling tussen −10 en +40 °C.
Hoe wordt een Sessy geïnstalleerd en heeft hij onderhoud nodig?
Volgens Charged duurt de installatie 2 tot 3 uur bij aansluiting op een bestaande groep (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026). Charged raadt aan de Sessy aan te sluiten op de groep van je zonne-omvormer; een eigen groep kan ook. De plek mag ook een zolder, schuur of garage zijn, zolang de temperatuur tussen 0 en 40 °C blijft (sessy.nl/installatie en /specificaties). De installatiekosten staan niet in de webshopprijs. Charged geeft geen onderhoudsinterval op en brengt firmware-updates uit via de portal (sessy.nl/firmware-updates).
Wat zijn de ervaringen met de Sessy thuisbatterij?
Wij beoordelen de Sessy op specificaties, garantievoorwaarden, software en prijsstelling — niet op eigen gebruik. Wij hebben geen klantpanel en publiceren daarom geen beoordelingscijfer of aantal reviews. Wat structureel goed is: Nederlandse fabrikant met support in het Nederlands, geen abonnement, een eigen omvormer die het merk van je zonnesysteem irrelevant maakt en LFP-cellen met 6.000+ opgegeven cycli. Wat structureel tegenvalt: 1,7 kW ontlaadvermogen bij de 5 en 10 kWh en circa €550 per kWh bij de 10 kWh. Charged biedt een open API voor wie zelf wil integreren met Homey of Home Assistant.
Hoe betrouwbaar is de Sessy thuisbatterij?
Op de voorwaarden die Charged publiceert (sessy.nl, gecontroleerd 28 oktober 2026): 10 jaar garantie op de batterij en 5 jaar op de omvormer, met na 10 jaar of 6.000 laadcycli minimaal 60% van de nominale capaciteit, en LFP-cellen met 6.000+ opgegeven cycli. Die vijf jaar op de omvormer is de kortste dekking en dus de maatgevende termijn. Wij kennen geen onafhankelijke langetermijnmeting aan dit product. Wij hebben de batterij niet zelf doorgemeten en doen geen uitspraken over storingskansen.
Wat is de capaciteit van de Sessy thuisbatterij?
5 kWh, 10 kWh of 15 kWh (Sessy Plus), volgens de opgave van Charged op sessy.nl (gecontroleerd 28 oktober 2026). Meerdere units zijn volgens Charged koppelbaar voor meer capaciteit (tot zes Sessy’s, twee per fase), maar voor die configuraties staat geen prijs op de site. Charged publiceert geen prijs- of specificatiehistorie, dus wat er sinds 2025 aan het assortiment is veranderd, kunnen wij niet onderbouwd vaststellen.
Is Sessy noodstroom?
Bij de 5 en 10 kWh niet standaard; de Sessy Plus (15 kWh) heeft volgens Charged “noodstroom standaard ingebouwd” (sessy.nl, 28 oktober 2026). Voor de 5 en 10 kWh schrijft Charged zelf dat Sessy “niet bedoeld [is] voor volledige autonome noodstroomvoorziening”. Via de 48 V-uitgang kun je met een externe omvormer (bijvoorbeeld van Victron) een noodstroomgroep voor geselecteerde apparaten maken, die volgens Charged bij netuitval automatisch of handmatig overschakelt. Bij de Sessy Plus kies je bij het bestellen de installatieoptie “Basisinstallatie noodstroom” (€1.200 incl., tegen €600 voor de gewone basisinstallatie).
WT
Uitgever van DuurzaamThuisLab (WT Digital). Verwerkt de energieprijsdata en rekent de modellen na op basis van specificaties en publieke bronnen. Geen installateur: voor een concrete installatie is advies van een vakbedrijf nodig.