Stroomprijs nu
—
laden…
Goedkoopst —
Duurst —
🔥 Gas vandaag — /m³
☀️ Zon vandaag — kWh/kWp
Alle uurprijzen →

Quatt vs Vaillant warmtepomp 2026: hybride of all-electric?

Door Wilco Terlouw, uitgever · gepubliceerd 17-08-2026 · bijgewerkt 04-11-2026 · 15 min leestijd
Transparantie: dit artikel bevat affiliate-links. Als je via zo'n link iets koopt of afsluit, kunnen wij een commissie ontvangen zonder extra kosten voor jou. Een commissie koopt geen positie of positief oordeel. Bekijk het actuele partneroverzicht en onze rangschikkingsregels · Hoe onze vergelijkingen tot stand komen.
Inhoudsopgave

Wie een offerte voor een Quatt naast een offerte voor een Vaillant aroTHERM plus legt, vergelijkt geen twee prijsklassen van hetzelfde product. Het zijn twee antwoorden op een andere vraag: houd je het gas als achtervang, of ga je er helemaal vanaf?

Dit artikel zet ze naast elkaar op wat beide fabrikanten publiceren — assortiment, prijsstelling, rendementsopgave, service-model — en op de regels die voor allebei gelden. Wij hebben geen van beide systemen zelf geïnstalleerd en geen meterstanden vergeleken. Waar wij een oordeel geven, is dat een redactionele afweging op basis van specificaties en regelgeving. Bronnen en ophaaldata staan bij de betreffende passages.

Disclosure: dit artikel bevat affiliate links naar de webshop Coen+; bestel je via zo’n link, dan kunnen wij een commissie ontvangen — jij betaalt daardoor niets extra en aan onze beoordeling verandert het niets. Met Quatt en Vaillant zelf hebben wij geen affiliate- of commissierelatie (stand oktober 2026).


💡 Twijfel je over warmtepomp of cv-ketel houden? Lees warmtepomp vs cv-ketel 2026 voor de basis-rekening.

Kort antwoord: Quatt levert en installeert zijn hybride pakket zelf, met op quatt.io gepubliceerde prijzen vanaf €8.024, met de huidige winterkorting €7.274, vóór subsidie (30 oktober 2026); gas blijft de achtervang. De Vaillant aroTHERM plus is een all-electric warmtepomp in vermogens van 3 tot 12 kW, geleverd via installateurs, zonder gepubliceerde consumentenprijs, met een aanvoertemperatuur tot 75 °C waardoor hij ook op bestaande radiatoren inzetbaar is. De keuze gaat dus eerst over gas houden of niet, en pas daarna over merk.

Reken je eigen situatie door. Met de warmtepomp-kostencalculator vul je je eigen gasverbruik, SCOP en offertebedrag in en zie je wat een hybride of een all-electric warmtepomp jou per jaar kost tegenover gas; onze eigen som voor beide routes staat in de modelberekening.

Wat je precies vergelijkt

Quatt levert een hybride warmtepomp die parallel aan je bestaande cv-ketel draait, in een Single-uitvoering van 7 kW en een Duo-uitvoering van 14 kW; op quatt.io staan daarnaast een All-Electric-uitvoering, koeling (Chill) en een thuisbatterij (HomeBattery) (30 oktober 2026). Als koudemiddel noemt Quatt propaan: R290, volgens het technische specificatieblad van Quatt Hybrid 0,48 kg per warmtepompunit (de Duo heeft er twee). Quatt zegt productontwikkeling, installatie én service in eigen hand te houden en dat de basisinstallatie altijd is inbegrepen.

Vaillant levert met de aroTHERM plus een all-electric lucht-waterwarmtepomp, eveneens op R290, in vermogens van 3 tot 12 kW. Vaillant noemt op vaillant.nl (opgehaald 30 oktober 2026) een aanvoertemperatuur van 20 tot 75 °C en een COP tot 5,39 bij A7/W35 (ΔT 5 K), met een energielabel voor verwarming tot A+++. Die hoge aanvoertemperatuur is het argument waarom een all-electric warmtepomp tegenwoordig ook in een woning met bestaande radiatoren te overwegen valt.

Eén nuance daarbij: 75 °C aanvoer is niet uniek voor Vaillant; ook NIBE noemt voor de S2125 tot 75 °C. En kunnen leveren op 75 °C is iets anders dan efficiënt leveren op 75 °C. Hoe hoger de aanvoertemperatuur, hoe lager de COP: de 5,39 geldt bij 35 °C aanvoer, en Vaillant geeft bij A7/W65 een COP van 2,3 tot 2,5.

Prijzen: Quatt publiceert ze, Vaillant niet

Quatt publiceert prijzen. Op quatt.io staan op 30 oktober 2026 drie pakketten, inclusief basisinstallatie:

PakketPrijsWinterkortingSubsidie volgens QuattNetto prijsMaandbedrag vanaf
Hybrid Single (7 kW)€8.024€750€2.825€4.449€35
Hybrid Duo (14 kW)€10.774€750€4.625€5.399€42
All-Electric (medium, enkele buitenunit)€13.249€750€725 binnenunit + €2.825 buitenunit€8.949€70

Quatt schrijft zelf dat de ISDE-subsidie in 2027 daalt en dat je met een in 2026 getekende offerte het huidige bedrag houdt, ook bij installatie in 2027. Let op wat het betekent dat de netto prijs een bedrag na subsidie is: je moet die ISDE zelf aanvragen en ontvangt hem pas ná installatie. Reken voor je liquiditeit met de prijs vóór subsidie en zoek het subsidiebedrag zelf op bij de meldcode van het toestel op rvo.nl.

Er bestaat ook een servicepakket onder de naam Quatt Care, vanaf €15,99 per maand; bij Quatt Hybrid zijn in de standaarduitvoering 2 jaar productgarantie en 1 jaar installatiegarantie inbegrepen.

Vaillant toont geen consumentenprijzen. Op de aroTHERM plus-pagina van vaillant.nl staat geen prijs; de aroTHERM plus loopt via installateurs, en je vraagt een offerte aan. Wat je betaalt komt uit een offerte waarin naast het toestel ook leidingwerk, elektra, een eventueel buffervat, het verwijderen van de cv-ketel en het inregelen zitten. Die posten verschillen per woning.

De praktische consequentie: leg de Quatt-prijs naast een concrete Vaillant-offerte, niet naast “Vaillant” in het algemeen. Vraag er minstens twee op, en let op wat in elke prijs zit (basisinstallatie, buffervat, afvoer van de ketel).

Wat kost het toestel los in een webshop?

Voor Vaillant bestaat er nog een ijkpunt buiten de offerte om: de webshop Coen+ verkoopt warmtepompen online, onder meer van Vaillant, Intergas, Remeha, ATAG, Itho Daalderop, Atlantic, Daikin, Nefit Bosch en Samsung (bron: coen-plus.nl, gecontroleerd 30 oktober 2026). Quatt staat niet in het merkenmenu van Coen+; Quatt verkoopt via het eigen kanaal en toont de prijs als totaalpakket inclusief basisinstallatie.

De aroTHERM plus stond daar op 30 oktober 2026 als monoblock in twee uitvoeringen, de 55/6 en de 65/6, allebei met 5,4 kW in de productnaam, voor €4.519 en €5.092 inclusief btw. Andere vermogens (Vaillant levert de aroTHERM plus van 3 tot 12 kW) stonden er die dag niet tussen. Dat maakt de Vaillant-kant concreet: je ziet wat het apparaat zelf kost, en het verschil met het offertebedrag is het deel voor leidingwerk, elektra, inregelen en montage, dat bij Quatt in het totaalbedrag zit.

Vaillant aroTHERM plus monoblock: toestelprijzen bij Coen+

Op propaan (R290). Welke vermogens Coen+ voorradig heeft, wisselt; het vermogen kies je op de warmteverliesberekening van je installateur en niet op de prijs; een te grote warmtepomp pendelt en haalt een lager seizoensrendement.

Vaillant aroTHERM Plus monoblock warmtepomp 55/6 5,4kW
Vaillant
Vaillant aroTHERM Plus monoblock warmtepomp 55/6 5,4kW
€4.519 incl. btw
Bekijk bij Coen+ →

Prijzen volgens de productfeed van Coen+ op 4 november 2026, incl. btw en exclusief bezorging en montage. De actuele prijs zie je in de webshop. Koop je via deze knoppen, dan ontvangen wij een commissie; dat verandert niets aan onze keuze of volgorde.

Zo’n webshopprijs is de prijs van het toestel, geen eindbedrag. Op de warmtepomppagina van Coen+ staat dat professionele installatie belangrijk is voor een optimaal rendement en dat toestellen met synthetisch koudemiddel door een gecertificeerde F-gassenmonteur geïnstalleerd moeten worden (30 oktober 2026). Reken de installatie dus apart mee, en voor de ISDE geldt bovendien dat een bouwinstallatiebedrijf de warmtepomp moet installeren. Zoek je juist een hybride toestel, dan staan die prijzen naast elkaar in beste hybride warmtepomp 2026.

Btw en subsidie: waar het misgaat in offertes

Op een warmtepomp geldt het gewone btw-tarief van 21 procent. De Belastingdienst noemt het 0%-tarief voor de levering en installatie van zonnepanelen op of bij een woning. Een offerte waarin een warmtepomp “inclusief 0% btw” staat, vraagt om uitleg.

Het ISDE-bedrag hangt af van het toestel (de meldcode); wij noemen daarom geen eigen bedragen per merk of model, behalve de bedragen die Quatt zelf op de site toont. Zoek het typenummer uit je offerte op in de RVO-meldcodelijst en de rekentool op rvo.nl. Je laat eerst installeren en vraagt daarna aan, binnen 24 maanden na installatie. Staat het toestel niet op de meldcodelijst, dan kun je toch aanvragen met productbeschrijving en technische documentatie, maar RVO kan afwijzen. Combineer je de warmtepomp binnen 24 maanden met een isolatiemaatregel, dan verdubbelt het subsidiebedrag voor die isolatie; het bedrag voor de warmtepomp zelf verdubbelt niet.

Neem een claim als “all-electric krijgt duizend euro meer subsidie dan hybride” daarom niet zomaar aan: het bedrag hangt aan het specifieke toestel, niet aan de categorie. Zoek het op voordat je het in je som verwerkt.

Modelberekening die je zelf kunt narekenen

Onderstaande sommen zijn modelberekeningen met aannames, geen gemeten praktijkgevallen en geen offertes.

Uitgangspunten: een warmtevraag van 12.000 kWh per jaar. Aangenomen tarieven €0,26 per kWh en €1,39 per m³ inclusief belasting (gelabelde modelaannames; de opbouw van de gasprijs staat hieronder). Voor de omrekening gas naar warmte: circa 9,3 kWh nuttige warmte per m³. De energie-inhoud van Gronings aardgas op onderwaarde is 31,65 MJ/m³ (circa 8,8 kWh per m³); wij nemen aan dat een condenserende HR-ketel circa 105% op onderwaarde haalt (gelabelde aanname).

Gasprijs in deze berekening: €1,39 per m³ all-in, een gelabelde modelaanname voor een variabel tarief in 2026: de kale day-ahead-gasprijs van 2026 tot en met 28 september was gemiddeld €0,58 per m³ incl. btw (EnergyZero, eigen berekening), plus €0,7268 energiebelasting en circa €0,08 inkoopvergoeding. Vaste leveringskosten en netbeheer zitten er niet in. De actuele prijs staat op gasprijs vandaag. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend.

Uitgangssituatie — alleen cv-ketel: 12.000 / 9,3 = circa 1.290 m³ gas → €1.794 per jaar.

Hybride opstelling (warmtepomp dekt 70 procent van de warmtevraag, aangenomen SCOP 3,8 over dat deel):

PostBerekeningBedrag
Stroom warmtepomp8.400 kWh warmte / 3,8 = 2.211 kWh€575
Resterend gas3.600 kWh warmte / 9,3 = 387 m³€538
Totaal€1.113

All-electric bij lage aanvoertemperatuur (vloerverwarming of ruim gedimensioneerde radiatoren, aangenomen SCOP 4,6): 12.000 / 4,6 = 2.609 kWh → €678 per jaar.

All-electric bij hoge aanvoertemperatuur (bestaande radiatoren, aangenomen SCOP 3,7, binnen de 3,6 tot 3,9 die Vaillant bij 55 °C opgeeft): 12.000 / 3,7 = 3.243 kWh → €843 per jaar.

Wat hieruit volgt: het exploitatievoordeel van all-electric ten opzichte van hybride ligt in dit model tussen circa €270 en €435 per jaar. Dat is een reëel maar bescheiden bedrag naast een investeringsverschil dat al snel enkele duizenden euro’s is. De gevoeligste aannames zijn de dekkingsgraad van 70 procent bij hybride en de SCOP bij all-electric — laat de installateur beide onderbouwen met een warmteverliesberekening, en gebruik de tabel om zijn cijfers na te rekenen.

Wat de som niet meeneemt: onderhoudskosten, de vaste gaskosten die bij een hybride opstelling gewoon doorlopen, energie-inflatie, en het verschil tussen dag- en nachttarief. Onze rekenpagina warmtepomp kosten berekenen gaat daar stap voor stap doorheen.

Het scenario dat de rekening kantelt: de afgifterenovatie

Bij een woning met bestaande radiatoren zijn er twee routes naar all-electric. Ofwel je draait op hoge aanvoertemperatuur — mogelijk met de aroTHERM plus, maar met een lager rendement zoals hierboven berekend. Ofwel je maakt het afgiftesysteem geschikt voor lage temperatuur: radiatoren vergroten, of vloerverwarming aanleggen.

Die tweede route verlaagt de benodigde aanvoertemperatuur, maar kost geld en overlast. En omdat het bedrag daarvoor volledig afhangt van je woning — het aantal vertrekken, de vloeropbouw, of er toch al een verbouwing gepland staat — noemen wij er geen richtbedrag bij. Vraag het uit in de offerte, als aparte post.

Wat wél algemeen geldt: als die renovatie los van de warmtepomp toch al op de planning stond, kantelt de rekening richting all-electric, want dan valt een groot deel van de meerkosten weg tegen werk dat je toch deed. Staat hij er niet, dan is een hybride opstelling geen halve maatregel maar simpelweg de techniek die bij die woning past.

Geluid: wat de norm zegt

Sinds 1 januari 2024 geldt het Besluit bouwwerken leefomgeving. Bij direct aangrenzende woonpercelen noemt het Bbl voor een buitenunit maximaal 40 dB op de perceelsgrens, bepaald volgens de Omgevingsregeling. Er is geen universele afstandseis.

Wij zetten hier geen tabel met dB-waarden per merk neer, en wel om twee redenen. Ten eerste publiceren fabrikanten verschillende grootheden — geluidsvermogen versus geluidsdruk op een genoemde afstand — die niet zonder omrekening vergelijkbaar zijn. Ten tweede zegt geen van beide wat er op jóuw perceelgrens gebeurt: dat hangt af van afstand, opstelhoogte, een schutting die reflecteert, of een nauwe gang tussen twee gevels waarin het geluid opbouwt.

Het advies is voor beide merken hetzelfde: laat de installateur vóór opdracht de verwachte geluidsdruk op de perceelgrens berekenen en die berekening in de offerte opnemen, met een aparte waarde voor de nachtperiode. Achteraf verplaatsen is duur en het gesprek met de buren daarna nog vervelender. Meer daarover in warmtepomp geluid en buren.

Service: één partij of een installateursnetwerk

Hier zit het duidelijkste structurele verschil, en het is geen kwaliteitsoordeel maar een verschil in afhankelijkheid.

Bij Quatt loopt alles via één partij: verkoop, installatie, monitoring en service. Bij Quatt Hybrid zijn standaard 2 jaar productgarantie en 1 jaar installatiegarantie inbegrepen; Quatt Care (vanaf €15,99 per maand, af te sluiten binnen 6 maanden na installatie) dekt volgens Quatt voorrijkosten en arbeidsloon bij reparaties. Het cv-onderhoud valt er niet onder: Quatt doet geen onderhoud aan je cv-ketel. Voordeel: één aanspreekpunt en geen discussie over wie verantwoordelijk is. Nadeel: functionaliteit én service liggen bij hetzelfde bedrijf, en Quatt is in 2021 opgericht.

Bij Vaillant koop je een toestel van een fabrikant en huur je afzonderlijk een installateur in. Vaillant geeft op de aroTHERM plus 2 jaar garantie met een gratis optie tot 3 jaar extra, en biedt Vaillant Care-onderhoudscontracten met onderhoud eens per twee jaar vanaf €181,48 per jaar voor een warmtepomp (Essential Care; Smart Care €293,74, Complete Care €357,27, alle inclusief btw, prijzen gecontroleerd op 30 oktober 2026). De kwaliteit van je installatie en van je inregeling hangt af van de installateur die je kiest.

Onze aanbeveling bij Vaillant: vraag meerdere offertes op en let op partijen die zonder warmteverlies- en capaciteitsberekening een standaardvermogen aanbieden. Hoe je dat gesprek voert, staat in installateur kiezen.

Inregelen is waar het rendement wordt gemaakt

Bij een all-electric warmtepomp bepaalt de stooklijn — de relatie tussen buitentemperatuur en aanvoertemperatuur — een groot deel van het uiteindelijke jaarrendement. Een toestel dat structureel tien graden warmer aanvoert dan nodig, kost rendement dat je nooit meer terugziet.

Dat is geen merkkwestie maar een vakmanschapskwestie. Wat je er als opdrachtgever aan kunt doen:

  1. Laat vastleggen op welke stooklijn het systeem wordt opgeleverd, en bij welke ontwerpbuitentemperatuur.
  2. Vraag of er een nacontrole is inbegrepen, na het eerste stookseizoen.
  3. Vraag welke gegevens je zelf kunt uitlezen — aanvoertemperatuur, retour, elektrisch verbruik. Zonder die gegevens kun je nooit vaststellen of het systeem doet wat de offerte beloofde.

Bij een hybride opstelling speelt hetzelfde, met daarbovenop de instelling van het bivalentpunt: de buitentemperatuur waaronder de cv-ketel het overneemt. Zet die te hoog en de ketel draait onnodig veel; zet hem te laag en de warmtepomp werkt op een rendement waarbij gas goedkoper was geweest. Vraag welke waarde is ingesteld en waarom.

Zonnepanelen en de salderingsstop

De salderingsregeling stopt volledig per 1 januari 2027. Er is geen afbouwpad: het wetsvoorstel met een geleidelijke afbouw is op 13 februari 2024 door de Eerste Kamer verworpen. Vanaf die datum krijg je een vergoeding van je energieleverancier voor teruggeleverde stroom.

Voor de merkkeuze betekent dat: hoe beter je een warmtepomp kunt laten draaien op het moment dat je panelen produceren, hoe meer eigen stroom je benut. Wij noemen daar geen percentage bij, omdat de winst afhangt van je paneelvermogen, oriëntatie, warmtevraag en thermische buffer — dat verschilt per woning meer dan per merk.

Wat je wél concreet kunt uitvragen bij de offerte: welke aansturingsmogelijkheden heeft het toestel? OpenTherm, Modbus, een open koppeling naar een energiemanagementsysteem, of alleen een eigen app? Dat is een controleerbaar antwoord. Meer over de vervolgstap in dynamisch energiecontract vergelijken en zonnepanelen na 2027.

Wat de wet wél en niet voorschrijft

Er circuleren op dit onderwerp hardnekkige onjuistheden. Voor de duidelijkheid:

  • Nieuwbouw: sinds 1 juli 2018 is de aansluitplicht voor aardgas vervallen; volgens RVO wordt nieuwbouw daardoor niet meer op aardgas aangesloten, behalve in uitzonderlijke situaties. Dat is geen nieuwe regel voor 2026.
  • Ketelvervanging: volgens Rijksoverheid.nl (31 oktober 2024) zag het toenmalige kabinet af van de voorgenomen normering van verwarmingsinstallaties per 2026. Je mag een cv-ketel nu dus door een cv-ketel vervangen. Wel wil het kabinet dat een slimme hybride warmtepomp vanaf 2029 de standaard wordt bij ketelvervanging, voor woningen die niet op een warmtenet zitten of komen; dat is nog een voornemen (Rijksoverheid, 7 oktober 2026).
  • Afstand tot de erfgrens: er is geen vaste afstand in meters; de toets is de geluidsnorm uit het Bbl hierboven.
  • Vergunningplicht hangt af van plaatsing en gemeente. Check dat bij je gemeente; zie vergunning warmtepomp aanvragen.

Wie je een keuze probeert aan te praten met een naderende verplichting, vraag dan naar de wetstekst.

Wanneer kies je welke

Kies een hybride opstelling — en daarmee Quatt — wanneer je cv-ketel toch aan vervanging toe is of nog goed werkt, je woning bestaande radiatoren heeft en een hogere aanvoertemperatuur nodig heeft, je budget begrensd is, of je vooral één aanspreekpunt en één totaalbedrag in de aanbieding wilt. Je levert daarvoor in op flexibiliteit: één concept, geen vrije capaciteitskeuze, en gas blijft nodig — met de vaste kosten van een gasaansluiting die daarbij horen.

Kies all-electric — en daarmee de aroTHERM plus of een vergelijkbaar toestel — wanneer je van het gas af wilt en je woning de warmte kwijt kan bij een acceptabele aanvoertemperatuur, of wanneer een afgifterenovatie toch al gepland staat. Ook bij nieuwbouw is dit de enige zinnige route, want daar is geen ketel om mee samen te werken.

Stel de keuze uit wanneer je woning nog slecht geïsoleerd is en er geen isolatieplan ligt. Isolatie verlaagt de benodigde aanvoertemperatuur en daarmee het vermogen van het toestel dat je nodig hebt — in die volgorde koop je goedkoper en efficiënter.

Vragen die je in beide offertes moet stellen

  1. Warmteverliesberekening per vertrek, geen vuistregel per m².
  2. Benodigde aanvoertemperatuur bij ontwerpbuitentemperatuur, en of je huidige radiatoren dat aankunnen.
  3. Bij hybride: de aangenomen dekkingsgraad en het ingestelde bivalentpunt.
  4. Berekende geluidsdruk op de perceelgrens, dag én nacht.
  5. Btw-tarief: 21 procent op het hele warmtepompdeel.
  6. Typenummer waarmee je zelf de RVO-apparatenlijst kunt controleren.
  7. Wat de garantie dekt, hoe lang, en wat onderhoud en een storingsuur buiten garantie kosten.
  8. Welke gegevens je kunt uitlezen om achteraf te controleren of het systeem doet wat beloofd is.

Ons oordeel

Quatt verkoopt voorspelbaarheid: één partij voor levering, installatie en service, gepubliceerde prijzen, weinig keuzes, en een techniek die volgens Quatt met je bestaande cv-ketel werkt. Dat sluit aan bij het voornemen van het kabinet om een slimme hybride warmtepomp vanaf 2029 de standaard te maken bij ketelvervanging — mits je accepteert dat gas de achtervang blijft en dat je van één bedrijf afhankelijk bent voor zowel software als service.

Vaillant verkoopt een toestel dat je van het gas af kan halen, met een aanvoertemperatuur die dat ook in bestaande woningen mogelijk maakt. De keerzijde: de uitkomst hangt grotendeels af van je installateur en van hoe goed het systeem is ingeregeld, en het toestel heeft geen gepubliceerde consumentenprijs.

De vraag die de keuze werkelijk bepaalt, komt vóór de merkkeuze: welke aanvoertemperatuur heeft jouw woning op de koudste dag nodig, en wat kost het om die omlaag te brengen? Laat dat berekenen. Pas daarna is een merkvergelijking zinvol.

Vragen over jouw woning? Mail info@duurzaamthuislab.nl.

Gerelateerde artikelen


Externe bron: RVO — ISDE-subsidie — officiële voorwaarden, bedragen en apparatenlijst.

Producten en aanbieders bij dit onderwerp

Dit blok is een overzicht van relevante productlinks, geen automatische ranglijst. Lees de argumentatie in het artikel voordat je kiest.

1. Quatt hybride warmtepomp
2. Vaillant aroTHERM plus
QuattVaillantwarmtepomp vergelijkinghybride warmtepompCOP

Veelgestelde Vragen

Wat kost een Quatt warmtepomp vergeleken met een Vaillant?
Quatt publiceert prijzen op quatt.io (30 oktober 2026), inclusief basisinstallatie: Hybrid Single (7 kW) €8.024, Hybrid Duo (14 kW) €10.774 en All-Electric (medium) €13.249, met op alle drie een winterkorting van €750, dus €7.274, €10.024 en €12.499 vóór subsidie. Quatt trekt daar de ISDE-bedragen van af en toont netto €4.449, €5.399 en €8.949, of maandbedragen vanaf €35, €42 en €70. Die subsidie vraag je zelf aan na installatie. Vaillant toont op vaillant.nl geen consumentenprijzen voor de aroTHERM plus: de prijs komt uit de offerte van een installateur, waarin ook leidingwerk, elektra, een eventueel buffervat en het inregelen zitten.
Welke heeft het hogere rendement?
Vaillant noemt voor de aroTHERM plus een COP tot 5,39 bij A7/W35 (ΔT 5 K, EN 14511) en een SCOP voor lage temperatuur van 4,83 tot 5,13 per uitvoering; bij A7/W55 is de COP 2,8 tot 3,2. Quatt noemt voor Hybrid een SCOP van 4,93 (volgens het technische datablad bij 35 °C watertemperatuur; 3,82 bij 55 °C) en een COP van 3,8 bij A7/W45 en 3,0 bij A7/W55. Bovendien is een hybride rendement een gemengd getal, omdat de cv-ketel een deel van de warmte levert. De twee zijn daarom niet zonder meer naast elkaar te leggen.
Is Quatt geschikt voor een matig geïsoleerd huis?
Dat is precies de situatie waarvoor een hybride opstelling bedoeld is: de cv-ketel vangt de koudste dagen en de hoogste aanvoertemperaturen op, zodat je geen isolatie- en afgifterenovatie hoeft te doen voordat je begint. All-electric vraagt een woning die de warmte kwijt kan bij lage aanvoertemperatuur. De aroTHERM plus haalt volgens Vaillant een aanvoertemperatuur tot 75 °C, wat all-electric ook met bestaande radiatoren mogelijk maakt, maar tegen een lager rendement: Vaillant geeft zelf een SCOP van 3,6 tot 3,9 bij middentemperatuur (55 °C) tegen 4,8 tot 5,1 bij lage temperatuur.
Hoeveel geluid mag een buitenunit maken?
Bij direct aangrenzende woonpercelen noemt het Bbl voor een buitenunit maximaal 40 dB op de perceelsgrens. Productwaarden zijn niet automatisch die waarde; afstand, opstelling, reflecties en afscherming tellen mee. Laat volgens de Omgevingsregeling rekenen en neem invoer en uitkomst in de offerte op.
Hoe is de service en garantie geregeld?
Bij Quatt liggen verkoop, installatie en service bij één partij. Bij Quatt Hybrid zijn volgens Quatt standaard 2 jaar productgarantie en 1 jaar installatiegarantie inbegrepen; het aanvullende servicepakket Quatt Care kost vanaf €15,99 per maand (voorrijkosten en arbeidsloon bij reparaties zijn daarin gedekt) en moet binnen 6 maanden na installatie worden afgesloten. Quatt doet geen onderhoud aan je cv-ketel. Vaillant levert via installateurs: de aroTHERM plus heeft volgens Vaillant 2 jaar garantie plus een gratis optie tot 3 jaar extra, en Vaillant Care-onderhoudscontracten voor een warmtepomp kosten €181,48 (Essential) tot €357,27 (Complete) per jaar inclusief btw. Vraag in beide gevallen schriftelijk op wat gedekt is en wat een storingsuur buiten garantie kost.
Wat betekent de salderingsstop voor deze keuze?
De salderingsregeling stopt volledig per 1 januari 2027; er is geen afbouwpad. Daarna telt zelfverbruik zwaarder: stroom die je zelf gebruikt op het moment dat je panelen produceren, is meer waard dan stroom die je teruglevert. Voor de merkkeuze betekent dat vooral: vraag welke aansturingsmogelijkheden het aangeboden toestel heeft — OpenTherm, Modbus, een open koppeling of alleen een eigen app. Dat is controleerbaar, in tegenstelling tot een besparingspercentage.
Krijg ik ISDE op beide?
ISDE geldt voor nieuwe warmtepompen, hybride en all-electric. Staat het toestel op de meldcodelijst van RVO, dan vermeld je de meldcode; staat het er niet op, dan stuur je productbeschrijving en technische documentatie mee en kan RVO de aanvraag afwijzen. Het bedrag hangt af van het toestel: zoek het typenummer uit je offerte op in de apparatenlijst en de rekentool op rvo.nl. Wij noemen daarom geen bedragen per merk of model. Aanvragen doe je ná installatie, binnen 24 maanden na de uitvoeringsdatum. Voer je binnen 24 maanden naast de warmtepomp ook een isolatiemaatregel uit, dan verdubbelt het subsidiebedrag voor die isolatie; het bedrag voor de warmtepomp zelf verdubbelt niet.
Welke kies ik bij nieuwbouw?
Sinds 1 juli 2018 is de aansluitplicht voor aardgas vervallen; volgens RVO wordt nieuwbouw daardoor niet meer op aardgas aangesloten, behalve in uitzonderlijke situaties. Zonder cv-ketel heeft een hybride opstelling dan geen functie en gaat de keuze tussen all-electric toestellen, zoals de aroTHERM plus of Quatt All-Electric.
WT
Uitgever van DuurzaamThuisLab (WT Digital). Verwerkt de energieprijsdata en rekent de modellen na op basis van specificaties en publieke bronnen. Geen installateur: voor een concrete installatie is advies van een vakbedrijf nodig.