Stroomprijs nu
—
laden…
Goedkoopst —
Duurst —
🔥 Gas vandaag — /m³
☀️ Zon vandaag — kWh/kWp
Alle uurprijzen →

Beste warmtepomp merk 2026: acht merken naast elkaar

Door Wilco Terlouw, uitgever · gepubliceerd 09-08-2026 · bijgewerkt 06-10-2026 · 14 min leestijd
Transparantie: dit artikel bevat affiliate-links. Als je via zo'n link iets koopt of afsluit, kunnen wij een commissie ontvangen zonder extra kosten voor jou. Een commissie koopt geen positie of positief oordeel. Bekijk het actuele partneroverzicht en onze rangschikkingsregels · Hoe onze vergelijkingen tot stand komen.
Inhoudsopgave

Disclosure: dit artikel bevat affiliate links naar de webshop Coen+ — koop je via zo’n link, dan kunnen wij een commissie ontvangen, zonder meerkosten voor jou. Met ATAG, Daikin, Quatt en Vaillant hebben wij geen affiliate- of commissierelatie (stand oktober 2026); die noemen wij zonder link.

Wie vier offertes naast elkaar legt voor dezelfde woning ziet vier verschillende merken, vier verschillende systeemkeuzes en vier verhalen over waarom juist dat merk het beste zou zijn. Dat is de kern van het probleem: de verkoopargumenten gaan over het merk, terwijl de uitkomst vooral wordt bepaald door de woning, de dimensionering en de installateur.

Dit artikel zet acht merken naast elkaar op de punten die je vóór ondertekening kunt controleren: koudemiddel, aanvoertemperatuur, opgegeven rendement, geluid, servicestructuur en — waar een uitvoering los te koop is — de kale toestelprijs. Alle specificaties komen uit fabrikantsdocumentatie; wij meten zelf niet en geven daarom geen cijfers of sterren. Voor Bosch en Inventum hebben wij geen fabrikantbron nagelopen.


Kort antwoord: geen enkel merk wint op alle punten. Voor een rijtjeswoning wegen een compacte, stille buitenunit en Nederlandse service het zwaarst; voor een grote of slecht geïsoleerde woning telt de haalbare aanvoertemperatuur zwaarder dan het laatste tiende puntje SCOP.

Belangrijker dan de merkkeuze is de dimensionering en de inregeling. Hetzelfde apparaat kan bij een goede en een slechte installateur honderden euro’s per jaar schelen, en dat verschil is groter dan het verschil tussen de merken in deze vergelijking.

Acht warmtepompmerken naast elkaar

In de tabel hieronder staat geen prijskolom en geen onderlinge ranglijst. Bij een merk als Quatt publiceert de fabrikant wel prijzen (zie het stuk over Quatt), maar bij de meeste andere merken niet; wat je betaalt komt uit de offerte van je installateur. Wat je kunt controleren is de kale toestelprijs in een webshop; die staat verderop in dit artikel, rechtstreeks uit de productfeed.

De kolom met specificaties noemt alleen wat de fabrikant zelf op de eigen site of in het specificatieblad publiceert, per 6 oktober 2026. Voor Bosch en Inventum hebben wij geen fabrikantbron nagelopen; daar staan daarom geen cijfers.

MerkAanbodmodelWat de fabrikant publiceert
Daikin Altherma 3 H HT / Altherma 4 HVia installateurAltherma 3 H HT: aanvoertemperatuur tot 70 °C, geluidsdruk 38 dB(A) op 3 m in standaardmodus, uitvoeringen voor 14, 16 en 18 kW. Altherma 4 H: koudemiddel R290, aanvoer tot 70-75 °C, label A+++ voor verwarmen
ATAG EnergionVia installateur; hybride ook los te koopHybride en all-electric; Energion M Compact 40 tot 150: COP 4,7 tot 5 bij +7/35 °C, 38 tot 41 dB(A) op 2 m; Premion: aanvoer tot 70 °C
Vaillant aroTHERM plusVia installateur; monoblock ook los te koopR290, label tot A+++, 27,5 dB(A) op 3 m, aanvoer 20 tot 75 °C; SCOP lage temperatuur 4,83 tot 5,13 en middentemperatuur 3,62 tot 3,86 (per model); 2 jaar garantie plus 3 jaar gratis optie
Bosch CompressVia installateur; 3400i hybride ook los te koopNiet nagelopen
QuattAlleen als pakket via QuattHybrid: SCOP 4,93, R290 (480 g), prijzen en 2 jaar productgarantie op quatt.io
Itho Daalderop AmberVia installateur; ook los te koopR290, aanvoer tot 70 °C (opgave fabrikant, 20 september 2026)
Intergas XtendVia installateur; Cool Grey ook los te koopEco: R290, label A+++. Cool Grey: R32, label A++, aanvoer maximaal 45 °C (hybride)
Inventum SpiritVia installateurNiet nagelopen

De COP- en SCOP-waarden gelden bij verschillende meetpunten, temperaturen en vermogens (een COP bij +7/35 °C is geen seizoensgemiddelde); lees ze daarom niet als onderlinge ranglijst.

Over geluid geven wij bewust geen kolom met een ranglijst. Fabrikanten publiceren zowel geluidsdruk (op 1, 2, 3 of 4 meter) als geluidsvermogen (Lw), en die waarden zijn niet onderling vergelijkbaar. Wat je nodig hebt is het geluidsvermogen uit het productblad plus een berekening van je installateur op de perceelgrens. Zie warmtepomp geluid buren 2026 norm.


1. Daikin Altherma — hoge aanvoertemperatuur

Wat Daikin publiceert:

  • Altherma 3 H HT: lucht-water warmtepomp met aanvoertemperatuur tot 70 °C, volgens Daikin geschikt als vervanging van cv-ketels in oudere huizen; uitvoeringen voor 14, 16 en 18 kW.
  • Altherma 4 H: koudemiddel R290 (propaan), aanvoer tot 70-75 °C (volgens Daikin zelfs bij -15 °C buiten) en energielabel A+++ voor verwarmen.
  • Daikin noemt de garantie onder de naam Stand By Me; de termijn staat in de voorwaarden.

Let op:

  • Daikin verkoopt via installateurs; vergelijk daarom op complete offertes (toestel plus installatie).
  • Welke Altherma-generatie in jouw offerte staat, bepaalt koudemiddel en specificaties: controleer het exacte type.

Lees Daikin Altherma 3 review 2026.


2. ATAG Energion — breed assortiment

Wat ATAG publiceert (atagverwarming.nl, 6 oktober 2026):

  • Assortiment van hybride en all-electric warmtepompen: Energion M (monoblock) en Energion S (split), de Lydos, de Interion (hybride zonder buitenunit) en de Premion (all-electric, aanvoertemperatuur tot 70 °C).
  • Energion M Compact 40 tot 150 (all-electric): COP 4,7 tot 5 bij +7/35 °C en 38 tot 41 dB(A) op 2 m afstand.
  • Alle ATAG-warmtepompen komen volgens ATAG in aanmerking voor ISDE-subsidie; het bedrag hangt af van het apparaat.

Let op:

  • ATAG loopt via dealers en installateurs; prijzen verschillen per installateur en ATAG publiceert op de consumentensite geen prijzen.

Lees Atag warmtepomp review 2026 en beste warmtepomp rijtjeshuis 2026.


3. Vaillant aroTHERM plus — propaan en stil

Wat Vaillant publiceert (vaillant.nl, 6 oktober 2026):

  • Koudemiddel R290 (propaan), energielabel voor verwarming tot A+++, geluidsniveau 27,5 dB(A) op 3 meter.
  • SCOP bij lage temperatuur (35 °C) 4,83 tot 5,13 en bij middentemperatuur (55 °C) 3,62 tot 3,86, afhankelijk van het model.
  • 2 jaar standaardgarantie plus een gratis optie op 3 jaar extra; reserveonderdelen tot 15 jaar na het einde van de productie.

Let op:

  • Vaillant publiceert geen consumentenprijs; de kale toestelprijs van de aroTHERM plus monoblock staat wel in het productblok hieronder.
  • De extra 3 jaar garantie is een optie: laat de voorwaarden in de offerte opnemen.
  • Propaan stelt eisen aan de opstelling; Vaillant noemt een veiligheidsconcept met flexibele plaatsing, maar de afstanden uit de installatievoorschriften blijven bepalend.

Lees Vaillant aroTherm warmtepomp review 2026.


4. Bosch Compress

Wij hebben voor Bosch geen fabrikantbron nagelopen en noemen daarom geen specificaties of oordelen. Modelnamen lopen door elkaar (5800i, 7400i, 7800i, 3400i hybride): controleer in de offerte welk exact type wordt geleverd en vraag het productblad op.

Lees Bosch Compress warmtepomp review 2026.


5. Quatt — één partij voor toestel, installatie en service

Hoe het werkt: Quatt levert, installeert en onderhoudt zelf, via gecertificeerde Quatt-installateurs; basisinstallatie is bij Quatt altijd inbegrepen (quatt.io, 6 oktober 2026). Dat is een andere propositie dan bij de klassieke merken, waar toestel en installateur van verschillende partijen komen.

Wat Quatt publiceert:

  • Hybrid Single (7 kW) €7.274 en Hybrid Duo (14 kW) €10.024 vóór subsidie, All-Electric €12.499; Quatt Care vanaf €15,99 per maand.
  • SCOP 4,93 en koudemiddel R290 (480 g) voor Quatt Hybrid.
  • Standaard 2 jaar productgarantie en 1 jaar installatiegarantie.

Let op:

  • Quatt voert service zelf uit: een lokale installateur kan Quatt Care niet vervangen, en Quatt doet geen cv-ketelonderhoud.
  • Quatt verwijst voor het totaalbeeld naar een adviesgesprek; laat de totale kosten over tien jaar uitschrijven vóór je tekent.

Lees Quatt warmtepomp review 2026.


6. Itho Daalderop Amber

Wat Itho Daalderop publiceert:

  • De Amber-lijn draait op propaan (R290) en haalt volgens de fabrikant een aanvoertemperatuur tot 70 °C, waarmee bestaande radiatoren kunnen blijven hangen (bron: ithodaalderop.nl, gecontroleerd 20 september 2026).

Let op:

  • Vergelijk de toestelprijs van de Amber zelf met die van de andere toestellen in het productblok hieronder.
  • Let bij de offerte op welke variant je krijgt: het assortiment loopt van warmtepompboiler tot volledige lucht-waterunit.

Lees Itho Daalderop warmtepomp review 2026.


7. Intergas Xtend — hybride

Wat Intergas publiceert (intergas-verwarming.nl, 6 oktober 2026):

  • De naam Xtend dekt twee toestellen: de Eco (monoblock, R290, label A+++) en de Cool Grey (split, R32, label A++).
  • De Cool Grey werkt volgens het specificatieblad tot een aanvoertemperatuur van 45 °C, te laag voor ongewijzigde radiatoren uit de cv-tijd.
  • Intergas voert naast hybride ook een all-electric categorie, maar de Xtend zelf is hybride.

Let op: het rendement van een hybride opstelling hangt af van het ingestelde bivalentpunt; laat dat in de offerte vastleggen.

Lees warmtepomp vs hybride warmtepomp 2026 en beste hybride warmtepomp 2026.


8. Inventum Spirit

Wij hebben voor Inventum geen fabrikantbron nagelopen en noemen daarom geen specificaties of oordelen. Vraag het productblad op, controleer het vermogensbereik tegen je warmteverliesberekening, en vraag je installateur naar ervaring met dit merk.


Waar je deze merken naast elkaar ziet staan

Een dealer voert meestal twee of drie van deze merken, waardoor een echte vergelijking lastig is. Een webshop laat het assortiment wel in één overzicht zien. Coen+ verkoopt warmtepompen van onder meer Intergas, Remeha, ATAG, Itho Daalderop, Atlantic, Vaillant, Daikin, Nefit Bosch en Samsung, ingedeeld naar hybride, all-electric, ventilatiewarmtepompen en combipakketten (bron: coen-plus.nl, gecontroleerd 6 oktober 2026). Quatt en Inventum uit de lijst hierboven staan daar niet tussen; Quatt levert volgens de eigen site als pakket met basisinstallatie.

Hieronder vier toestellen uit dat assortiment, één per merk uit de tabel waarvan een uitvoering los verkrijgbaar is. Het zijn geen gelijkwaardige alternatieven — twee zijn hybride, één is all-electric — maar samen maken ze zichtbaar hoe ver de kale toestelprijzen uit elkaar liggen.

Eén toestel per merk, met de actuele webshopprijs

Intergas Xtend Cool Grey (hybride, split, R32), Itho Daalderop Amber 6,5 kW (hybride of all-electric, monoblock, R290), ATAG Energion M Hybrid-Zone 50 (hybride, monoblock, R32) en de Vaillant aroTHERM plus 5,4 kW (all-electric, monoblock, R290). Vanaf 1 januari 2027 mogen volgens de EU F-gasverordening 2024/573 lucht-water-splitsystemen tot en met 12 kW met een koudemiddel met GWP van 150 of meer (zoals R32) niet meer in de handel komen, behalve indien dat nodig is om aan veiligheidseisen op het bedrijfsterrein te voldoen. Bijlage IV noemt vanaf dezelfde datum ook autonoom opererende warmtepompen tot en met 12 kW met zo’n koudemiddel; vraag bij een monoblock met R32 dus na of het toestel onder de regel valt. Kies eerst het type dat bij je woning past en pas daarna het vermogen, op basis van een warmteverliesberekening.

Intergas Xtend hybride warmtepomp - 5kW - Cool Grey
Intergas
Intergas Xtend hybride warmtepomp - 5kW - Cool Grey
€2.549 incl. btw
Bekijk bij Coen+ →
Itho Daalderop Amber hybride warmtepomp monoblock - 6,5 kW
Itho Daalderop
Itho Daalderop Amber hybride warmtepomp monoblock - 6,5 kW
€4.032 incl. btw
Bekijk bij Coen+ →
ATAG Energion M Hybrid Zone 50 hybride warmtepomp - 5kW
Atag
ATAG Energion M Hybrid Zone 50 hybride warmtepomp - 5kW
€4.275 incl. btw
Bekijk bij Coen+ →
Vaillant aroTHERM Plus monoblock warmtepomp 55/6 5,4kW
Vaillant
Vaillant aroTHERM Plus monoblock warmtepomp 55/6 5,4kW
€4.519 incl. btw
Bekijk bij Coen+ →

Prijzen volgens de productfeed van Coen+ op 15 oktober 2026, incl. btw en exclusief bezorging en montage. De actuele prijs zie je in de webshop. Koop je via deze knoppen, dan ontvangen wij een commissie; dat verandert niets aan onze keuze of volgorde.

Coen+ is een webshop en biedt bij warmtepompen geen installatie aan (gecontroleerd 5 oktober 2026), en toestellen met synthetisch koudemiddel moeten volgens de site door een F-gassen-gecertificeerde monteur worden geïnstalleerd. Vergelijk daar dus specificaties en toestelprijzen, en zet die naast een complete offerte inclusief montage — en onthoud dat ISDE plaatsing door een bouwinstallatiebedrijf vereist.

Wat het rendement in geld betekent

SCOP is het seizoensgemiddelde rendement volgens NEN-EN 14825: bij SCOP 4,5 levert het toestel 4,5 kWh warmte per kWh stroom. Let op dat SCOP een verhouding tussen energie-eenheden is en geen “kWh per euro” — dat maakt het onafhankelijk van de stroomprijs.

Modelberekening, met aannames. Neem een woning met 12.000 kWh warmtevraag per jaar en een all-in stroomprijs van €0,26 per kWh:

  • Bij SCOP 4,5 is dat 2.667 kWh stroom, ofwel circa €693 per jaar.
  • Bij SCOP 4,0 is dat 3.000 kWh stroom, ofwel circa €780 per jaar.
  • Het verschil is dus circa €87 per jaar, of ruim €850 over tien jaar.

Dat is reëel geld, maar het weegt afhankelijk van de offertes minder zwaar dan het prijsverschil tussen toestellen. En de inregeling kan meer uitmaken: bij een slecht afgestelde installatie kan het rendement dalen van SCOP 4,0 naar 3,0 (aanname), en dan is het 4.000 kWh × €0,26 = €1.040 per jaar — circa €260 per jaar méér dan bij SCOP 4,0. Vandaar de conclusie verderop: besteed je aandacht aan de installateur, niet aan het laatste tiende puntje SCOP.


Welk merk past bij welk huis?

Rijtjeshuis (90-130 m²): de afmeting van de buitenunit en het geluid op de perceelgrens zijn hier doorslaggevend. Wil je alles bij één partij beleggen, kijk dan naar Quatt; wil je offertes van installateurs vergelijken, dan komen ATAG, Vaillant en anderen in beeld.

Lees beste warmtepomp rijtjeshuis 2026.

Twee-onder-een-kap, hoekwoning of vrijstaande woning (vanaf circa 130 m²): een grotere warmtevraag vraagt meer vermogen bij ontwerptemperatuur; laat dat door je installateur berekenen en kies pas daarna een toestel dat dat vermogen levert (bijvoorbeeld de 14, 16 en 18 kW-uitvoeringen van de Daikin Altherma 3 H HT of de Quatt Hybrid Duo van 14 kW).

Appartement of klein huis (60-90 m²): een toestel met een klein vermogensbereik en een compacte buitenunit; controleer of de VvE plaatsing toestaat.

Slecht geïsoleerd, oude radiatoren: een hybride opstelling (bijvoorbeeld Intergas, ATAG hybride of Quatt), of een toestel met een hoge aanvoertemperatuur (tot 70 °C bij Daikin Altherma 3 H HT, ATAG Premion en Itho Amber, tot 75 °C bij Vaillant aroTHERM plus; let op dat het rendement bij hogere aanvoertemperatuur lager is, zie de SCOP-waarden voor 35 °C en 55 °C hierboven). Isoleren blijft in dit profiel een logische eerste stap.

Lees hr ketel vervangen 2026 vs warmtepomp.


Vijf fouten bij de merkkeuze

1. Alleen op aanschafprijs kiezen. Reken ook met het verwachte stroomverbruik, de aanvoertemperatuur die je woning vraagt en het onderhoud; het goedkoopste toestel is niet automatisch het goedkoopste over vijftien jaar.

2. Een groot toestel kopen voor een kleine woning. Meer vermogen dan je warmtevraag vraagt, levert geen extra comfort; laat de warmtevraag berekenen.

3. De aanvoertemperatuur vergeten. Heb je bestaande radiatoren? Controleer dan of het merk de benodigde aanvoertemperatuur haalt. Zo niet, dan komt er een post voor LT-radiatoren of vloerverwarming bij, en die is fors.

4. Installateur en merk door elkaar halen. De installateur bepaalt de dimensionering en de inregeling, en daarmee het grootste deel van het praktijkrendement. Een goed geïnstalleerd middenmerk presteert beter dan een slecht geïnstalleerd topmerk.

5. Overdimensioneren “voor de zekerheid”. Een te groot toestel schakelt te vaak aan en uit, slijt sneller en haalt een lager seizoensrendement. Laat de warmtevraag berekenen ná de geplande isolatie, niet ervoor.

Lees warmtepomp onderhoud kosten 2026 en warmtepomp monoblock vs split 2026.


ISDE-subsidie 2026 en btw

Het ISDE-subsidiebedrag hangt af van het specifieke apparaat. Bedragen per merk of model zijn daarom niet in een artikel als dit te vangen: ze verschillen per typenummer en worden periodiek bijgesteld. Zoek het typenummer uit je offerte op in de meldcodelijst en de rekentool op rvo.nl. Voer je binnen 24 maanden naast de warmtepomp ook een isolatiemaatregel uit, dan verdubbelt het subsidiebedrag voor die isolatie; het bedrag voor de warmtepomp zelf verdubbelt niet.

De belangrijkste voorwaarden:

  • De volledige installatie wordt uitgevoerd door een bouwinstallatiebedrijf.
  • Het apparaat staat bij voorkeur op de RVO-meldcodelijst; staat het er niet op, dan kun je volgens RVO toch aanvragen met productbeschrijving en technische documentatie, maar RVO kan dan afwijzen.
  • Je vraagt de subsidie aan ná de installatie, binnen 24 maanden (dezelfde termijn geldt voor isolatiemaatregelen).

Op de warmtepomp en de installatie geldt 21% btw. Het 0%-tarief geldt uitsluitend voor zonnepanelen en de daarvoor direct noodzakelijke onderdelen — een warmtepomp valt daar niet onder.

Zoek het bedrag voor het toestel uit je offerte op via de rekentool op rvo.nl en lees ISDE subsidie warmtepompen 2026.


Geluid en de wettelijke norm

Voor een buitenunit bij een woning die direct aan een ander woonperceel grenst, noemt het Bbl maximaal 40 dB op de perceelsgrens. De voorgeschreven berekening en het relevante beoordelingspunt volgen uit de Omgevingsregeling en de concrete percelen.

Er is geen wettelijke minimumafstand tot de erfgrens. Wat telt is uitsluitend het geluidsniveau op die grens, en dat hangt af van het geluidsvermogen van de unit, de afstand en de reflectie tegen gevels en schuttingen. Laat je installateur die berekening maken en schriftelijk vastleggen vóór ondertekening — dat document is je bewijs als een buur later klaagt.


Conclusie

Geen enkel merk wint op alle punten. Wie het hele traject bij één partij wil beleggen, kijkt naar Quatt; wie de offertes van installateurs wil vergelijken, legt de specificaties van ATAG, Vaillant, Daikin en de andere merken naast elkaar, met aanvoertemperatuur en vermogen als eerste toets.

Belangrijker dan de merkkeuze: vraag minimaal drie offertes, laat de warmtevraag berekenen ná de geplande isolatie, eis een geluidsberekening op de perceelgrens en laat de inregeling en een nacontrole in het eerste stookseizoen in de offerte opnemen. Daar zit het verschil dat je op je energierekening terugziet.

Vragen? Mail info@duurzaamthuislab.nl.


Gerelateerde artikelen


Externe bron: RVO — ISDE-subsidie — officiële informatie over voorwaarden en bedragen.

Producten en aanbieders bij dit onderwerp

Dit blok is een overzicht van relevante productlinks, geen automatische ranglijst. Lees de argumentatie in het artikel voordat je kiest.

1. Atag Energion warmtepomp
2. Daikin Altherma 3
3. Vaillant aroTHERM plus
4. Quatt warmtepomp
warmtepompmerkenvergelijkingDaikinAtagVaillantQuattBosch

Veelgestelde Vragen

Welk merk warmtepomp is het beste?
Er is geen merk dat op alle punten wint. Voor een rijtjeswoning kunnen servicedekking en een compacte, stille buitenunit zwaar wegen; voor een grote woning telt het beschikbare vermogen en de aanvoertemperatuur zwaarder. Kies daarom eerst het woningprofiel en pas daarna het merk — en weeg de installateur minstens zo zwaar mee.
Wat is het verschil tussen de merken?
De verschillen zitten in het koudemiddel (R290 of R32), het opgegeven rendement, het geluidsniveau van de buitenunit, de app en aansturing, de servicedekking in Nederland, de garantietermijn en de maximale aanvoertemperatuur. Quatt wijkt af doordat het bedrijf zelf installeert en service als dienst aanbiedt.
Welke warmtepomp is het stilst?
Dat is niet uit de reclamewaarden af te leiden, want fabrikanten meten op verschillende afstanden en belastingen. Vraag het geluidsvermogen in dB(A) Lw op uit het productblad en laat de installateur daarmee het niveau op de perceelgrens berekenen. Alleen die berekening zegt of je binnen de norm blijft.
Welk merk heeft de beste app?
Wij geven geen cijfers aan apps, omdat wij ze niet zelf testen. Wat je wel kunt controleren voordat je koopt: kun je de stookcurve zelf aanpassen, is er een open koppeling met Home Assistant of een dynamisch contract, en kun je verbruiksdata exporteren? Die drie vragen zijn controleerbaar; het uiterlijk van een app is dat niet.
Wat kost een warmtepomp gemiddeld in 2026?
Er is geen gemiddelde, want het bedrag onderaan een offerte wordt vooral bepaald door het werk in jouw woning. Quatt publiceert wel prijzen (op 6 oktober 2026 €7.274 tot €12.499 vóór subsidie, inclusief basisinstallatie); de andere merken in dit artikel publiceren geen consumentenprijs. Wat je wél kunt nalezen is de kale toestelprijs: verderop in dit artikel staan de actuele prijzen van vier toestellen rechtstreeks uit de productfeed van een webshop. Zet die naast je offerte en je ziet welk deel over het apparaat gaat. Op het apparaat en de installatie geldt 21% btw; het 0%-tarief geldt alleen voor zonnepanelen. Daar gaat nog ISDE-subsidie vanaf.
Welk merk heeft de beste service in Nederland?
Dat kunnen wij niet vaststellen: wij testen niet en publiceren geen servicecijfers. Bij Quatt is de service in eigen hand (standaard 2 jaar productgarantie en 1 jaar installatiegarantie); bij de andere merken hangt ze af van de dealer of installateur. Vraag daarom per offerte wie de service doet, wat de responstijd bij een storing is en of dat schriftelijk vastligt.
Wat is COP en SCOP, en welke waarde is goed?
COP is het momentane rendement: warmte-output gedeeld door stroom-input onder vaste testomstandigheden. SCOP is het seizoensgemiddelde volgens NEN-EN 14825. Fabrikanten noemen SCOP bij verschillende aanvoertemperaturen: Vaillant bijvoorbeeld 4,83 tot 5,13 bij 35 °C maar 3,62 tot 3,86 bij 55 °C. Vergelijk merken daarom alleen bij dezelfde aanvoertemperatuur.
Welk merk past bij mijn budget?
Dat hangt af van je woning en je offertes, niet van het merk. Een hybride opstelling heeft een lagere instap dan all-electric: bij Quatt bijvoorbeeld Hybrid Single €7.274 tegen All-Electric €12.499 vóór subsidie (6 oktober 2026). Reken altijd met de netto-investering ná ISDE en inclusief het meerwerk aan elektra en radiatoren.
WT
Uitgever van DuurzaamThuisLab (WT Digital). Verwerkt de energieprijsdata en rekent de modellen na op basis van specificaties en publieke bronnen. Geen installateur: voor een concrete installatie is advies van een vakbedrijf nodig.